MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w woj. podlaskim. W Brańsku rok szkolny rozpoczęło 390 uczniów

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Gmach Zespołu Szkół w Brańsku to kompleks połączonych ze sobą trzech budynków: tzw. starej szkoły, nowej oraz hali sportowej. Placówka edukacyjna dookoła jest otoczona zielenią z pełnowymiarowym stadionem lekkoatletycznym.
Gmach Zespołu Szkół w Brańsku to kompleks połączonych ze sobą trzech budynków: tzw. starej szkoły, nowej oraz hali sportowej. Placówka edukacyjna dookoła jest otoczona zielenią z pełnowymiarowym stadionem lekkoatletycznym. Jakub Wróblewski
Nowy rok szkolny 2023/2024 oficjalnie zainaugurowany. Oficjalna inauguracja roku szkolnego w woj. podlaskim odbyła się w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku. Przy okazji uroczystości oddano do użytku wyremontowaną część szkoły. W wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego wzięli udział sekretarz stanu Dariusz Piontkowski, wicewojewoda Bogusława Szczerbińska oraz Podlaska Kurator Oświaty Beata Pietruszka. Rok szkolny w Brańsku rozpoczęło 390 uczniów.

Inauguracja roku szkolnego w województwie podlaskim

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski przekazał, że inauguracja roku szkolnego odbyła się w Brańsku ze względu m.in. na zakończony remont.

Na przykładzie tej szkoły można powiedzieć, że polskie szkoły się rozwijają. Zmieniają na lepsze. Jest to możliwe dzięki rządowym programom, które płyną z budżetu państwa na pomoc samorządom. (...) Dbamy nie tylko o budynki. Chcemy również, aby szkoły były jak najlepiej wyposażone stąd wiele programów, które pozwalają na modernizację stołówek, zakup nowoczesnego sprzętu - przekazał Dariusz Piontkowski.

Sekretarz stanu zaznaczył, że szkoła to przede wszystkim ludzie. Dobre efekty wychowawcze można uzyskać, kiedy rodziny współpracują ze szkołą.

Chcemy docenić nauczycieli stąd pracujemy nad wzrostem wynagrodzeń od stycznia 2024 roku. Ministerstwo Edukacji i Nauki w trakcie prac nad budżetem na kolejny rok zaproponowało wzrost wynagrodzeń nauczycieli o 25%. Nie udało nam się niestety tak wysokiego wzrostu uzyskać. W tej chwili premier proponuje w projekcie budżetu minimum 12,3%, ale będziemy zabiegali, aby ten wzrost był wyższy - poinformował sekretarz stanu.

Remont zmienił Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku

Podczas uroczystości oficjalnie oddano do użytku wyremontowaną część szkoły. W tym roku dyrekcja szkoły w Brańsku planuje dokończenia remontu szkoły. W ramach inwestycji wykonana zostanie termomodernizacja budynku szkoły. Uczniowie oraz nauczyciele podkreślali, że wyremontowana część szkoły zmieniła się nie do poznania.

Zakończony remont obejmował starą część szkoły. Zostało tam wymienione wszystko. Mury otrzymały nowe tynki. Zmodernizowana została całkowicie kuchnia. Wymienione zostały podłogi - przekazał dyrektor placówki Marek Michałowski.

Dyrektor poinformował, że rok szkolny w placówce rozpocznie 390 uczniów.

Życzę uczniom samych sukcesów. Nauczycielom wytrwałości, a rodzicom współpracy ze szkołą. Oby ten rok był nie gorszy niż poprzedni - mówił dyrektor Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku.

Uczniowie cieszą się na ponowne spotkanie z kolegami i koleżankami z ławki

Uczniowie cieszą się na ponowne spotkanie ze znajomymi, jednak z chęcią przedłużyliby wakacje.

Cieszę się, że wreszcie spotkam się z kolegami i koleżankami. Cieszę się, że ponownie będziemy działać w wolontariacie. Działamy ze stowarzyszeniem "Dzielni i Waleczni". Jestem wolontariuszką w naszej szkole. Jeździmy na różne akcje. Wolontariat daje lepsze życie. Fajnie, że można pomagać dla dzieci, które są chore. Jest to naprawdę fajne i polecam każdemu spróbować -przekazała Dominika uczennica ósmej klasy Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku.

Koniec roku szkolnego 2023/2024 wypada 21 czerwca 2024 roku.

Zobacz też:Nowy rok szkolny bez rewolucyjnych zmian. Ministerstwo będzie kontynuowało dotychczasowe programy

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna