MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzki Szpital Zespolony. Pieniądze na remont

Urszula Ludwiczak [email protected]
Stara  szpitalna "rotunda”, gdzie mieści się m.in. rehabilitacja, będzie wyburzona. W jej miejsce powstanie nowy budynek.
Stara szpitalna "rotunda”, gdzie mieści się m.in. rehabilitacja, będzie wyburzona. W jej miejsce powstanie nowy budynek. Andrzej Zgiet
Władze województwa przyznały właśnie dotacje celowe na kolejne inwestycje w placówce.

Ponad 10 mln zł będzie przeznaczone na dofinansowanie przebudowy, rozbudowy i nadbudowy budynków szpitala po obu stronach ul. Skłodowskiej, ponad 12,6 mln zł na przeniesienie z ul. Warszawskiej na ul. Skłodowskiej pionu ginekologiczno-położniczego oraz 2,5 mln zł na stworzenie dokumentacji na przebudowę budynku starej chirurgii i administracji.

- Gdy będą uruchomione pieniądze ogłosimy przetargi i ruszymy z przebudową - mówi Urszula Łapińska, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku.

- Na początek zaczną się prace w budynku po dawnej pediatrii, gdzie ma przenieść się cały pion ginekologiczno-położniczy. Będziemy też dobudowywać nowy budynek w miejscu, gdzie obecnie stoi nasza rotunda, którą wyburzymy. Powstaną tu przyszpitalne poradnie i oddziały.

Wiadomo, że mimo pierwotnych planów, obie inwestycje na pewno nie zakończą się w tym roku. Aby np. w nowym miejscu mogła zmieścić się cała część położniczo-ginekologiczna i neo-natologia, do trzypiętrowego budynku zostanie dobudowana jeszcze jedna kondygnacja. Na tym piętrze powstanie ginekologiczny blok operacyjny.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna