Wyjazdowy triumf siatkarzy REA BAS Białystok w I lidze i wyjazd do lidera

W sobotę siatkarze REA BAS Białystok zagrają na wyjeździe z liderem MKS Będzin
W sobotę siatkarze REA BAS Białystok zagrają na wyjeździe z liderem MKS Będzin Urszula Łobaczewska
W zaległym spotkaniu 8. kolejki I ligi mężczyzn zespół REA BAS Białystok pokonał na wyjeździe SMS PZPS Spała 3:1. MVP spotkania został Karol Rawiak (REA BAS Białystok). Zespół REA BAS Białystok zajmuje w tabeli I ligi piąte miejsce.

Pierwsze dwa sety czwartkowego spotkania były wyrównane. Na początku pierwszej partii przewagę uzyskała drużyna REA BAS, która objęła trzypunktowe prowadzenie 7:4. Gospodarze w połowie seta doszli białostoczan na jeden punkt 13:14. Dzięki dobrej grze blokiem goście uzyskali w końcówce przewagę i po trzeciej piłce setowej wygrali 25:22.

W drugim secie podopieczni trenera Krzysztofa Andrzejewskiego utrzymywali minimalną przewagę 13:11, 18:14, którą dowieźli do końca (25:23) obejmując prowadzenie 2:0 w setach.

Trzeci set należał do ambitnych, młodych siatkarzy ze Spały. SMS wykorzystywał słabszą grę białostoczan w ataku i ich liczne błędy i wygrał 25:18.

W czwartej partii od początku inicjatywa była po stronie REA BAS Białystok, który pewnie wygrał do 14 i cały mecz 3:0 w setach.

W najbliższy weekend białostoczan czeka podróż do lidera z Będzina. W sobotę podopieczni trenera Andrzejewskiego zagrają z MKS-em. Początek spotkania o godz. 18.

SMS PZPS Spała – REA BAS Białystok 1:3 (22:25, 23:25, 25:18, 14:25)
SMS: Kiedos (11), Becker (1), Potrykus (9), Gołębiowski (7), Rybak (22), Urbańczyk (7), Kubacki (libero) oraz Dróżdż (3), Kupkowski (2) i Kukie
REA BAS: Rawiak (17), Janusz (7), Goss (22), Witkoś (1), Naliwajko (8), Gwardiak (8), Ostaszewski (libero) oraz Turski (1), Micewicz (libero), Kacperkiewicz (4) i Gruszczyński