Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wylosowani rolnicy w czerwcu będą musieli wziąć udział w ankiecie

Donata Żmiejko
Donata Żmiejko
Pytania ankietowe będą dotyczyły pogłowia bydła, pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego oraz owiec, drobiu i produkcji zwierzęcej w gospodarstwach
Pytania ankietowe będą dotyczyły pogłowia bydła, pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego oraz owiec, drobiu i produkcji zwierzęcej w gospodarstwach Archiwum
Od 1 czerwca 2600 gospodarstw rolnych z województwa podlaskiego, wybranych losowo przez Główny Urząd Statystyczny, będzie miało obowiązek wzięcia udziału w badaniach ankietowych. Pytania będą dotyczyły pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego oraz pogłowia bydła, owiec, drobiu i produkcji zwierzęcej w gospodarstwach.

Główny Urząd Statystyczny corocznie przeprowadza na terenie całego kraju reprezentacyjne badania gospodarstw rolnych. Są one wybierane do badania w drodze losowania. Badania wykonywane są przez pracowników urzędów statystycznych – ankieterów oraz rzeczoznawców gminnych w wylosowanych gospodarstwach rolnych metodą wywiadu bezpośredniego lub telefonicznego.

W tym roku z powodu panującej pandemii koronawirusa badania będą wyglądały trochę inaczej.

W tym tygodniu wylosowani rolnicy będą otrzymywać listy z informacją o wyborze ich do udziału w badaniu ankietowym i o formularzu z pytaniami w internecie, który mają obowiązek wypełnić – będą mogli to zrobić od 1 do 4 czerwca.

- Jeśli ktoś nie odpowie na pytania ankiety przez internet, to ankieterzy będą z nim kontaktować się telefonicznie – mówi Małgorzata Majewska-Maksymiuk z Urzędu Statystycznego w Białymstoku. - Ankieterzy nie będą osobiście odwiedzać gospodarzy.

Ankieter statystyki publicznej nie jest dla respondenta osobą anonimową. Jest on pracownikiem urzędu statystycznego. Jeśli ktoś będzie mieć jakieś wątpliwości co do osoby dzwoniącej, która przedstawi się jako ankieter, to można szybko je wyjaśnić.

Czytaj też:
Nie będziemy oglądać i podziwiać zwierząt hodowlanych. Wystawa w Szepietowie została odwołana

- W celu potwierdzenia tożsamości osoby dzwoniącej można zadzwonić na infolinię albo poprzez aplikację sprawdzić czy ta osoba ma prawo przeprowadzania badań ankietowych – wyjaśnia Małgorzata Majewska-Maksymiuk. - Sprawdzić ankietera można na stronie internetowej: https://sa.stat.gov.pl/formularz/

Zgromadzone dane służą do różnych analiz. Na ich podstawie opracowywane są publikacje dotyczące różnorodnych dziedzin życia. Dane te stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na niemal wszystkich szczeblach zarządzania (od struktur lokalnych po centralne).

Ankieterzy Urzędu Statystycznego w Białymstoku jeszcze w grudniu (w drugiej turze badań od 1 do 23 grudnia) będą prowadzić rolnicze badania ankietowe.

Informacje dotyczące badań ankietowych będą udzielane pod numerami telefonu: 85 749 77 31 lub 85 749 77 44.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna