Wyrównane pojedynki II-ligowych siatkarzy z województwa podlaskiego

kpot
2016-12-10 bialystok siatkowka bas bialystok huragan miedzyrzec podlaski fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
Podlaskie drużyny występujące w II lidze BAS Białystok i Centrum Augustów grały w weekend u siebie ze zmiennym szczęściem. Pierwsi wygrali 3:2 z Huraganem Międzyrzec Podlaski, a drudzy ulegli 2:3 Legii Warszawa.

Spotkanie BAS z Huraganem to szlagier weekendu i przebieg starcia to potwierdził.
– To była rywalizacja dwóch wyrównanych ekip z czołówki, więc poziom musiał być wysoki – opowiada Artur Karniłowicz, przyjmujący białostockiego zespołu.

O tym jak bardzo emocjonujący był to mecz świadczy trzeci set, który zakończył się porażką BAS 34:36.
– Zabrakło naprawdę niewiele by wyjść na prowadzenie i uspokoić wynik meczu. Na szczęście w dwóch kolejnych setach poprawiliśmy przyjęcie i mogliśmy dopisać do swojego konta zwycięstwo – kończy Karniłowicz.
Drugi zespół z województwa – Centrum przegrał 2:3 z Legią Warszawa.

BAS Białystok – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:2 (19:25, 25:21, 34:36, 25:19, 16:14).
BAS: Gajowczyk, Wiczkowski, Cylwik, Sasak, Kowalewski, Stanisławajtys, Bujniak (libero) oraz Ignaciuk, Oniszk, Zając, Karniłowicz.
Centrum Augustów – Legia Warszawa 2:3 (25:23, 28:26, 12:25, 18:25, 14:16).
Centrum: Danilczyk, Pruchniewski, Szczytko, Mołs, Nowak, Gościński, Jeleniewski (libero), Szwejkowski, Drapczyński, Jachimowicz, Karbowski.

Inne wyniki: UKS Biała Podlaska – Huragan Wołomin 0:3, AZS UWM Olsztyn – Energa Ostrołęka 3:1, Lesan Halinów – Czołg AZS UW 2:3, MOS Wola Warszawa – Metro Warszawa 3:0.