Z Lechią bez bramek

Damir Kojasević nie przebił się przez defensywę Lechii
Damir Kojasević nie przebił się przez defensywę Lechii A. Zgiet
Gutów Mały. W kolejnym sparingu rozegranym podczas zgrupowania w Gutowie Małym piłkarze Jagiellonii zremisowali bezbramkowo z Lechią Gdańsk.

Po remisie 1:1 ze Startem Otwock oraz porażce 1:2 z Widzewem Łódź formę podopiecznych trenera Michała Probierza sprawdził 11. zespół ekstraklasy, Lechia Gdańsk.

Bliższa zwycięstwa była Lechia. Pięć minut przed zakończeniem pojedynku Maciej Kudrycki obronił strzał z rzutu karnego Huberta Wołąkiewicza. "Jedenastkę" sędzia podyktował za faul Brazylijczyka Bruno.

Żółto-czerwoni wystąpili w osłabionym składzie. Zabrakło kontuzjowanego Alena Skoro, który zresztą wyjechał do Bośni załatwiać sprawy wizowe. Kontuzjowany jest także Alexis Norambuena. Na uraz pachwiny narzeka Mariusz Dzienis, a wciąż nie w pełni sił znajduje się Pavol Stano. Dodatkowo rozchorował się Michał Twardowski. Na boisku nie pojawił się również Peruwiańczyk Michael Guevara, który wczoraj podpisał kontrakt z białostockim klubem.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:0

Jagiellonia. I połowa: Kudrycki - Cionek, Pacan, Skerla, Król - Grosicki, Hermes, Falkowski, Kojasević - Frankowski, Fidziukiewicz. II połowa: Kudrycki - Lewczuk, Gogol, Matuszek, Bruno - Grosicki, Dołubizna, Zawistowski, Jarecki - Pawłowski, Arifović.