Zabójcze stałe fragmenty gry. Jagiellonia uległa Śląskowi

Jagiellonia przegrała 1:3 ze Śląskiem Wrocław, który jest bardzo bliski wywalczenia mistrzostwa Polski.

Po pierwszej połowie spotkania Jagiellonia przegrywała 0:2. Występująca w przemeblowanym składzie defensywa Jagi dwukrotnie przysnęła przy stałych fragmentach. W 21. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Przemysław Kaźmierczak wygrał pojedynek główkowy z Tomaszem Porębskim i skierował piłkę do siatki. W 38. minucie znowu dośrodkowywał Mila. Tym razem z wolnego. Obrońcy gości nie potrafili wybić piłki, a doskonale wiedział co z nią zrobić Rok Elsner.

Po przerwie to żółto-czerwoni dyktowali warunki gry. W 71. minucie w polu karnym faulowany był Dawid Plizga, a strzałem z 11 metrów Mariana Kelemena pokonał Tomasz Kupisz. Jaga ruszyła za ciosem, ale nie zdołała wyrównać. Marzenia o punktach rozwiał ostatecznie w 87. minucie Kaźmierczak. Rzut wolny znowu wykonywał Mila. Doświadczony pomocnik popisał się fantastyczą asystą, a Kaźmierczak ustalił wynik spotkania.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 - Przemysław Kaźmierczak 22, 2:0 - Rok Elsner 38, 2:1 - Kupisz 71 z karnego, 3:1 - Przemysław Kaźmierczak 87.
Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Krzysztof Wołczek, Celeban, Patrik Mraz, Mariusz Pawelec - Tadeusz Socha, Rok Elsner (80 Dariusz Sztylka), Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Mateusz Cetnarski (76 Waldemar Sobota) - Łukasz Gikiewicz (83 Cristian Diaz).
Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Robert Arzumanyan, Tomasz Porębski, Thiago Cionek - Rafał Grzyb, Tomasz Bandrowski (68 Grzegorz Rasiak), Łukasz Tymiński - Tomasz Kupisz, Maciej Makuszewski - Marcin Burkhardt (83 Karol Buzun) - Nika Dzalamidze (62 Dawid Plizga).
Żółte kartki: Bandrowski, Arzumanyan(Jagiellonia).
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Więcej w piątkowym wydaniu "Gazety Współczesnej"