Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:2 (zdjęcia)

Piotr Krzyżanowski
Żółto-czerwoni złą passę mają już za sobą. Po zwycięstwie nad Koroną Kielce wczoraj podopieczni trenera Michała Probierza wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Cicho było wczoraj na stadionie w Lubinie. A to dlatego, że Zagłębie zostało ukarane zakazem wstępu kibiców za odpalenie rac przez ich sympatyków na poprzednim meczu „Miedziowych”.

Brak dopingu na pewno nie pomagał piłkarzom. Jagiellończycy w pierwszej połowie byli stroną przeważającą i stworzyli sobie dwie bardzo dobre sytuacje, po których powinny paść gole. Najpierw po strzale Karola Mackiewicza z około 17 metrów piłka trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy. Później po dośrodkowaniu Piotra Tomasika Karol Świderski zagrał piłkę do Fedora Cernycha. Jednak uderzenie z powietrza Litwina odbił Martin Polacek. Dobitka Przemysława Frankowskiego była niecelna.

Co się odwlecze to nie uciecze i Jagiellonia swoją wyższość wykazała po przerwie. W 65. minucie Karol Mackiewicz ostro wbił piłkę w pole karne Zagłębia i mocno naciskany przez Fedora Cernycha Jarosław Jach strzelił samobója. Na 2:0 podwyższył Karol Świderski dobijając piłkę po strzale Cernycha.