Zagrali mecz piłki nożnej w... gumofilcach [FOTO, WIDEO]

(db)
Piłkarze stosowali nietypowe metody chłodzenia
Piłkarze stosowali nietypowe metody chłodzenia D. Biziuk
Walka była przepiękna, tylko wynik nierówny - tymi słowami kibice podsumowali mecz piłki nożnej, który w niedzielę został rozegrany w Szudziałowie. Zawodnicy zamiast tradycyjnego obuwia nałożyli na nogi gumofilce.

Mecz piłki nożnej w gumofilcach

Z jednej strony boiska ustawiła się drużyna pracowników szudziałowskiego Urzędu Gminy. Ich przeciwnikiem był zespół złożony z radnych.

- Gramy o Złote Gumofilce i Srebrne Kalosze - powiedział Mariusz Czaban, wójt Szudziałowa.

- Podobne spotkanie widzieliśmy kiedyś w telewizji. Postanowiliśmy przenieść ten pomysł na nasze podwórko. Z pewnością każdy mieszkaniec Szudziałowa uśmiechnie się na widok piłkarzy w gumofilcach - usłyszeliśmy od Stanisława Nicewicza, asystenta wójta Szudziałowa.

W bramce Urzędu Gminy stanął Jerzy Ponikwicki, natomiast po przeciwnej stronie siatki bronił Daniel Sztukowski. Ustalono, że mecz będzie trwał dwa razy po 10 minut.

Już na początku spotkania pod branką urzędników zrobiło się gorąco. Precyzyjnym strzałem popisał się Tomasz Sokołowski z drużyny radnych. Było 1:0. Po tej akcji nastąpiła zmiana bramkarza urzędników , ponieważ Jerzy Ponikwicki doznał kontuzji, uniemożliwiła mu ona dalszą grę. Zastąpił go Wojciech Karczewski.

Częściej bramce przeciwnika zagrażali radni. Jednak pracowni Urzędu Gminy zdołali doprowadzić do remisu. Po chwili było już 2:1 dla radnych. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Druga część meczu to prawdziwy popis gry radnych, którzy nie dali swoim rywalom szans na podniesienie swojego dorobku bramkowego. Kilkakrotnie w siatkach - zamiast piłki - lądowały same kalosze.

Ostateczny wynik spotkania to 7:2 dla radnych.

- Grało się ciężko, ale cieszę się, że wystąpiłem w tym meczu - powiedział Stanisław Nicewicz.

Królem strzelców został Mariusz Fiłonowicz (drużyna radnych), który zdobył trzy gole.