MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończyły się wojewódzkie konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. Wzięło w nich udział prawie 1000 osób

OPRAC.:
Adam Kupryjaniuk
Adam Kupryjaniuk
Uczestnicy konsultacji podzieleni byli na sześć zespołów tematycznych, w których poruszali tematy związane z „edukacją i szkolnictwem wyższym”, „rynkiem pracy i przedsiębiorczością”, „społeczeństwem obywatelskim i kulturą”, „polityką społeczną, prorodzinną i mieszkaniową”, „zdrowiem i sportem” oraz „ekologią i klimatem”.
Uczestnicy konsultacji podzieleni byli na sześć zespołów tematycznych, w których poruszali tematy związane z „edukacją i szkolnictwem wyższym”, „rynkiem pracy i przedsiębiorczością”, „społeczeństwem obywatelskim i kulturą”, „polityką społeczną, prorodzinną i mieszkaniową”, „zdrowiem i sportem” oraz „ekologią i klimatem”. Magda Ciasnowska
Prawie 1000 młodych osób z woj. podlaskiego, zapisało się na konsultacje strategii na rzecz młodego pokolenia, które odbyły się 5 października w formie zdalnej. Blisko 600 z nich aktywnie brało udział w wydarzeniu, tocząc pasjonujące dyskusje w atmosferze szacunku i wzajemnego zrozumienia. Efektem blisko trzech godzin wytężonej pracy młodzieży z regionu jest kilkaset pomysłów i rozwiązań, które posłużą w tworzeniu rządowego, wieloletniego planu działań w obszarach kluczowych dla młodych Polaków.

Minister Piotr Mazurek, w trakcie konsultacji podkreślił, jak ważne jest wsłuchiwanie się w głos młodych ludzi, którzy najlepiej znają swoje oczekiwania i potrzeby, a przez wiele lat nie mieli możliwości zabierania głosu w sprawach dla nich najważniejszych. Pełnomocnik dodał również, że każdy głos jest ważny i zdanie każdej osoby zostanie uwzględnione, niezależnie od poglądów czy bez względu na to, jakie dana osoba reprezentuje środowisko czy organizację.

- 1000 młodych ludzi zgłosiło swój udział w konsultacjach strategii RP na rzecz młodego pokolenia dla województwa podlaskiego. Jestem przekonany, że zgłoszone dziś pomysły i rozwiązania wniosą istotny wkład do rządowej strategii dla młodzieży - powiedział Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, inicjator konsultacji.

Uczestnicy podlaskich konsultacji podkreślali w trakcie pracy merytoryczność dyskusji, zarówno w sprawach dotyczących regionu, jak i tych dotyczących wszystkich w skali ogólnopolskiej.

Praca w pokojach cechowała się również przyjazną atmosferą i szacunkiem wobec każdego z uczestników. Konsultacje strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia to pierwsza w historii inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.

W Konsultacjach, wraz z Ministrem Piotrem Mazurkiem, wzięli również udział wicewojewoda podlaski Tomasz Madras oraz podlaska Kurator Oświaty Beata Pietruszka. Wicewojewoda podkreślał, jak ważne jest to, że na konsultacje zgłosiły się osoby z tak wielu środowisk, co może oznacza nieco odmienne spojrzenie na Polskę, ale pozwoli lepiej dopasować rządową strategię do potrzeb wszystkich młodych ludzi.

- Dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w konsultacjach i zgłoszą swoje uwagi. Każdy merytoryczna opinia może mieć znaczenie. Chcemy usłyszeć autentyczny głos młodych ludzi o tym, czego potrzebują, czego się obawiają i jakie mają oczekiwania wobec Państwa - powiedział Tomasz Madras.

Uczestnicy konsultacji podzieleni byli na sześć zespołów tematycznych, w których poruszali tematy związane z „edukacją i szkolnictwem wyższym”, „rynkiem pracy i przedsiębiorczością”, „społeczeństwem obywatelskim i kulturą”, „polityką społeczną, prorodzinną i mieszkaniową”, „zdrowiem i sportem” oraz „ekologią i klimatem”.

W dotychczasowych konsultacjach w 8 województwach wzięło udział 10 tysięcy młodych ludzi, którzy zgłosili 4 tys. spostrzeżeń i problemów oraz 2,5 tys. propozycji rozwiązań problemów.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zakończyły się wojewódzkie konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. Wzięło w nich udział prawie 1000 osób - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna