Zapaśnicy KS Wschód Białystok znów z sukcesami. W Igrzyskach LZS zdobyli sześć medali

KS Wschód Białystok
Kolejny sukces odnieśli zapaśnicy KS Wschód Białystok. W Igrzyskach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Kostrzyniu nad Odrą wywalczyli sześć medali.

W Kostrzynie nad Odrą odbyły się jubileuszowe 25 Igrzyska Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, w których udanie startowali reprezentanci białostockiego Klubu Wschód.

W zapasach w stylu klasycznym w kategorii kadeta Nikodem Godun zdobył mistrzostwo w kategorii 80 kg. Srebrne medale wywalczyli Amir Khataev w kategorii 71 kg oraz Mustafa Chalaschev w kategorii 55 kg. Natomiast brązowy medal w kategorii 55 kg zdobył Miłosz Wyszyński.

Z kolei w rywalizacji juniorskiej złoty medal zawisł na szyi Arbiego Magomedova w kategorii 63 kg. W turnieju zapaśniczym kobiet w kategorii 50 kg Monika Borowska zdobyła brązowy medal.

W klasyfikacji klubowej KS Wschód Białystok zajął trzecie miejsce wśród kadetów w stylu klasycznym.

Na uroczystości otwarcia zawodów poinformowano, że w 2023 roku Igrzyska Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych odbędą się w Białymstoku.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani