Zapasy. Andrey Shlyaga z brązowym medalem mistrzostw Polski młodzieżowców

W Warszawie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym w kategoriach olimpijskich. W hali AZS AWF Warszawa drużynowo najlepsi okazali się gospodarze zdobywając aż siedem medali. Na trzecim stopniu podium stanął także zawodnik KS Wschód Białystok Andrey Shlyaga.

W mistrzostwach Polski, które odbyły się w Warszawie wystartowało 48 zapaśników z 20 klubów. Stoczono 71 pojedynków. Tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach wagowych obroniła dwójka najcięższych zapaśników Jakub Antoszewski (AZS AWF Warszawa, 97 kg) oraz Tomasz Wawrzyńczyk (MKZ Unia Racibórz, 130 kg).

Mistrzostwa świata juniorów w zapasach. Brązowy medal Arslanbeka Salimova z KS Wschód Białystok

W kategorii 77 kg zwyciężył, wygrywając wszystkie swoje walki, Konrad Kozłowski (RCSZ Olimpijczyk Radom). Na trzecim stopniu podium stanął zawodnik KS Wschód Białystok Andrey Shlyaga.

Natomiast w kategorii 97 kg ósme miejsce wywalczył kontuzjowany Dawid Guziejko.