MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbigniew Redziak nowym szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku (wideo)

(ika)
Płk Zbigniew Redziak w przeszłości pełnił służbę na stanowisku dowódcy kompanii w 5. Brygadzie Zmechanizowanej w Gubinie.
Płk Zbigniew Redziak w przeszłości pełnił służbę na stanowisku dowódcy kompanii w 5. Brygadzie Zmechanizowanej w Gubinie. Anatol Chomicz
Formalnie Minister Obrony wyznaczył go na stanowisko pod koniec marca, ale dopiero w poniedziałek odbyła się oficjalna uroczystość.

- Tylko życie poświęcone dla innych, jest godne przeżycia. Przyrzekam, że zrobię wszystko, aby zrealizować cele, które przede mną stoją, żeby - jak brzmią słowa przysięgi - za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić - to dewiza nowego Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku, płk Zbigniewa Redziaka.

A jakie to cele? Umacnianie systemu obronnego państwa, zwiększenie potencjału wojska na ścianie wschodniej (płk nawiązał do 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej), wprowadzenie zasady zarządzania kryzysowego w Sztabie, zacieśnienie współpracy ze środowiskiem cywilnym oraz zwiększenie skuteczności, efektywności działań.

- Cele są ambitne. Nie mogę ich zrealizować sam, dlatego cieszę się, że jesteście tu ze mną - apelował o współpracę płk Redziak do gości zgromadzonych w poniedziałek w Klubie 18. Pułku Rozpoznawczego. Wśród nich m.in. wiceminister MSWiA, wojewoda podlaski, komendanci służb mundurowych i samorządowcy.

Płk Zbigniew Redziak w przeszłości pełnił służbę na stanowisku dowódcy kompanii w 5. Brygadzie Zmechanizowanej w Gubinie. Prowadził zajęcia jako ekspert NATO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna