Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zespół teatralny Antrakt obchodził jubileusz 15-lecia

jan
Młodzi bielscy aktorzy zaprezentowali fragmenty kilku swoich najnowszych spektakli. Na zdjęciu grupa gimnazjalna w Bojaźliwym strachu.
Młodzi bielscy aktorzy zaprezentowali fragmenty kilku swoich najnowszych spektakli. Na zdjęciu grupa gimnazjalna w Bojaźliwym strachu. K. Jankowski
Fragmenty swoich najnowszych spektakli zaprezentowali młodzi bielscy aktorzy podczas Zapustów Teatralnych - dorocznej imprezy autorskiej organizowanej przez Bielski Dom Kultury. Była to też okazja do uczczenia piętnastej rocznicy zespołu teatralnego Antrakt.

- To kolejny tegoroczny jubileusz działającego przy BDK-u zespołu w tym roku - przypominał Sergiusz Łukaszuk, dyrektor Bielskiego Domu Kultury.
Na swoje piętnastolecie młodzi aktorzy przygotowali pokaz złożony z fragmentów najnowszych spektakli. Na scenie pojawili się artyści w różnym wieku.

- Antrakt powstał we wrześniu 1997 roku, a dziś w swoich szeregach skupia 4 grupy wiekowe: przedszkolaków, uczniów podstawówek, gimnazjalistów i aktorów ze szkół ponadgimnazjalnych - opowiadał Michał Stepaniuk, absolwent Antraktu i dziennikarz Radia Białystok.
Goście zobaczyli dzieci we fragmentach spektakli: Ale cyrk, Pozytywka i Bojaźliwy strach. Antrakt zaprezentował też obrzędy regionalne.

- Od lat spotykamy się na Zapustach Teatralnych i prezentujemy dokonania z ostatniego sezonu swojej działalności. Tym razem przyszło nam podsumować 15 lat wspólnej pracy - mówiła założycielka i instruktorka Antraktu Elżbieta Fionik z Bielskiego Domu Kultury.

Organizatorzy oceniają, że przez ten czas w pracach zespołu wzięło udział około 150 osób.
- Najstarsi są już po studiach i pozakładali swoje rodziny. Cały czas chętnie się jednak z nami kontaktują i dowiadują, jak nam się wiedzie - mówili młodzi bielscy aktorzy.
Jubileusz zwieńczył spektakl pt. Historie rodzinne, oparty na wspomnieniach miłości z czasów wojny Julii Białokozowicz, mieszkanki Widowa spod Bielska Podlaskiego. Historię tę odkrył i opisał kilka lat temu Doroteusz Fionik na łamach Bielskiego Gościńca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna