Znakomity weekend białostockich lekkoatletów

Katarzyna Sokólska (pierwsza z lewej) zajęła 4. miejsce w mistrzostwach świata
Katarzyna Sokólska (pierwsza z lewej) zajęła 4. miejsce w mistrzostwach świata A. Chomicz
Juniorzy białostockich klubów świetnie wypadli w finałach mistrzostw świata w Barcelonie. Trzeci w mityngu Diamentowej Ligi był Kamil Kryński.

Kamil Bijowski (Podlasie Białystok) oraz Katarzyna Sokólska (UKS 19 Bojary Białystok) zajęli 4. miejsca z polskimi sztafetami 4x100 m w juniorskim czempionacie w stolicy Katalonii. Polacy uzyskali czas 39.47 (w eliminacjach 39.31 - rekord Polski), Polki - 44.95.

7. pozycję w biegu 4x400 m z koleżankami z reprezentacji wywalczyła walcząca na ostatniej zmianie Martyna Dąbrowska z UKS 19 Bojary (czas 3:37.90). W składzie drużyny na mistrzostwa był także Bartłomiej Chojnowski z Podlasia. Nasz zawodnik pełnił rolę rezerwowego w sztafecie 4x400 m. Ta spisała się fantastycznie zdobywając srebrny medal z nowym rekordem Polski w swojej kategorii wiekowej - 3:05.05.

Kamil Kryński, przygotowujący się do startu w igrzyskach, razem z kolegami ze sztafety 4x100 m był trzeci w mityngu Diamentowej Ligi w mieście olimpiady - Londynie. Polacy przegrali z drużynami Trynidadu i Tobago oraz Holandii uzyskując czas 38.78.