Znowu słaba gra Ślepska Suwałki, a play-off coraz bliżej

Ślepsk przegrał 1:3 z Krispolem Września
Ślepsk przegrał 1:3 z Krispolem Września Miłosz Kozakiewicz
Po czterech wygranych z rzędu siatkarze Ślepska Suwałki przegrali u siebie 1:3 z Krispolem Września.

Pierwszy set był najbardziej wyrównany w całym meczu. W końcówce gospodarze psuli zagrywki i to chyba była główna przyczyna porażki do 26.

Na drugiego seta suwalczanie wyszli z mocnym postanowieniem odrobienia strat i nawet na początku seta wydawało się, że im to się może udać. Ślepsk prowadził różnicą trzech punktów, ale w połowie seta coś się zacięło. Zepsute zagrywki, pomyłki w ataku były tylko wodą na młyn dobrze dysponowanej drużyny Krispolu. Na nic zdały się przerwy brane przez trenera Ślepska Mateusza Mielnika. Krispol rozbił gospodarzy do 17 i miał już bardzo komfortową sytuację.

Dopiero w trzecim secie siatkarze Ślepska zaczęli zagrywać tak jak powinni od początku. Gdy po przeciwnej stronie pojawiły się kłopoty z przyjęciem od razu to odbiło się na wyniku. Ślepsk wyszedł na prowadzenie 9:5. Taka przewaga wystarczyła, aby wygrać seta do 22.

Ślepsk wiceliderem tabeli

Niestety gospodarze nie potrafili przenieść dobrej gry na czwartą partię. Od początku Krispol objął prowadzenie i kontrolował wydarzenia na boisku. Ślepsk zdobył tylko 16 punktów i przegrał całe spotkanie 1:3. Porażka ta kosztowała suwalczan spadek na czwarte miejsce w tabeli.

W sobotę Ślepsk zagra na wyjeździe z AZS AGH Kraków, a rundę zasadniczą zakończy meczem wyjazdowym z BBTS Bielsko Biała.

Ślepsk Suwałki - Krispol Września 1:3 (26:28, 17:25, 25:22, 16:25)