Zobacz wyniki niedzielnych spotkań piłkarskich w III i IV lidze

(mark)
W najciekawszym spotkaniu III ligi Dąb Dąbrowa Białostocka pokonał Pogoń Łapy 1:0 przerywając passę ośmiu meczów bez porażek piłkarzy z Łap.

Bardzo ciekawy mecz obejrzeli w niedzielę kibice w Dąbrowie Białostockiej. W dodatku mieli dużą satysfakcję ze zwycięstwa swojego zespołu nad Pogonią Łapy - zespołem niepokonanym od ośmiu kolejek, dokładnie od 5 września.
O wygraniu Dębu zadecydowała jedna bramka zdobyta w 86 minucie przez Lecha Sawickiego. Po zagraniu Mateusza Łosiewicza strzałem z 11 metrów nie dał on szans Andrzejowi Olszewskiemu.
- Piłka jeszcze odbiła się od jednego z piłkarzy i przeszła mi po palcach. Cóż, każda seria kiedyś się kończy - powiedział nam po spotkaniu bramkarz i trener Andrzej Olszewski.
Gospodarze stworzyli więcej dogodnych do zdobycia goli sytuacji. M.in. w pierwszej połowie Piotr Bondziul nie wykorzystał sytuacji "sam na sam" z Olszewskim. W drugiej części spotkania piłka po uderzeniu Mateusza Chwetki trafiła w poprzeczkę bramki Pogoni.

Trzeba także dodać, że i poprzeczka ratowała Dąb od utraty bramki po strzale Piotra Hryniuka.

Bramka: 1:0 - Lech Sawicki 86.
Dąb: Sakowicz - Łosiewicz, Ł. Sołowiej, Łabieniec, Dzitkowski, Orpik (75 Boguszewski), sawicki, Piesecki (65 M. Sołowiej), Piotr Bondziul, Doroszczyk, Chwetko (85 Sujeta).
Pogoń: Olszewski - Faszczewski, Grodzki, Prokop, Sipko, Kul (65 Ksepka), Marczuk, Juzwa, Hryniuk, Miłosiewicz (82 Minow), Kuc.
Żółte kartki: Łosiewicz, Sawicki (Dąb); Prokop, Sipko, Marczuk, Juzwa (Pogoń).
Widzów: 300.

Inny niedzielny mecz: Concordia Elbląg - Mrągowia Mrągowo 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Kamil Graczyk 78.

Wyniki niedzielnych meczów:
Gryf Gródek - Włókniarz Białystok 3:0 (3:0).
Bramki: Dzierzgowski 16, 21, K. Kozłowski 40.

LZS Narewka - Rudnia Zabłudów 1:1 (0:0).
Bramki: Trusiewicz 74 - Zimnoch 55.

Perspektywa Łomża - Sparta Augustów 5:2 (2:1).
Bramki: Przybylski 13, 76, P. Zalewski 23, 56, Śmiarowski 86 - Kłoczko 16, Harasim 58.

1. ŁKS 14 40 59-4
2. Orzeł 14 29 31-14
3. Hetman T. 14 27 24-13
4. Znicz 14 25 32-24
5. Gryf 14 25 27-22
6. Mielnik 14 22 33-30
7. Włókniarz 14 19 28-28
8. Cresovia 14 18 23-16