Żubry Białystok walkę o II ligę zaczęły od zwycięstwa

Mecz Żubrów z Politechniką
Mecz Żubrów z Politechniką Andrzej Zgiet
W pierwszym spotkaniu turnieju finałowego o II ligę koszykarze Żubrów Białystok wygrali 73:65 z Politechniką Kraków.

Piątkowy mecz miał kilka zwrotów akcji. Początek bardzo dobry mieli białostoczanie, którzy zaczęli od prowadzenia 7:1. Gospodarze odrobili tą stratę i na początku drugiej kwarty to oni wyszli na prowadzenie. Był moment, że Politechnika wygrywała 34:25. Ale trzecia kwarta to już spora przewaga Żubrów. Dobrze grał 17-letni Michał Bombrych. To między innymi po jego punktach drużyna Jakuba Jakubca wyszła na prowadzenie 55:45. Ale Politechnika zdołała doprowadzić do remisu 65:65 w połowie czwartej kwarty. Punkty doświadczonych Marcina Monacha, Tomasza Kujawy i Andrzeja Misiewicza przesądziły o zwycięstwie.
W innym piątkowym meczu SSK Rzeszów wygrał 69:60 z Bombardierem Szczecin. W sobotę rywalem Żubrów będzie SSK Rzeszów.

Żubry Białystok - Politechnika Kraków 73:65 (19:17, 11:19, 25:12, 18:17)
Żubry: Kujawa 19, Misiewicz 15, Monach 15, Bombrych 13, Łotowski 6, Kalinowski 3, Milewski 2, Czubek, Niewiński.