Żubry - Zastal 58:84, Tur - Astoria 72:94 (wideo)

Nie była to udana sobota dla naszych zespołów koszykarskich. W I lidze Żubry Białystok przegrały z Zastalem Zielona Góra 58:84, a w II lidze Tur Bielsk Podlaski uległ Astorii Bydgoszcz 72:94.

Koszykarze Żubrów tylko w pierwszej połowie sobotniego meczu próbowali nawiązać wyrównaną walkę z Zastalem. Wszelkie nadzieje prysły po przerwie. Na początku trzeciej kwarty rywale zdobyli z rzędu 16 punktów przy zerowej odpowiedzi białostoczan. Bardzo słaby mecz zagrał Rafał Kulikowski, który dopiero pod koniec drugiej kwarty zdobył swoje pierwsze i jedyne w meczu 2 punktów.
- Ambicja to za mało, by pokonać Zastal - powiedział po spotkaniu trener Żubrów Marek Kubiak.

Żubry Białystok - Intermarche Zastal Zielona Góra 58:84 (15:24, 18:22, 9:22, 16:16)
Żubry: Brzozowski 17, Zalewski 9, Zabielski 8, Kaczanowski 7, Rapucha 4, Łotowski 4, Szczepiński 3, Kulikowski 2, Kaźmierczyk 2

Tur Bielsk Podlaski - Astoria Bydgoszcz 72:94 (20:27, 15:22, 26:23, 11:22)
Tur: Poźniak 18, Monach 14, Zakrzewski 11, Taranta 11, K. Jóźwiuk 7, Bet 5, Weres 4, Wysocki 2.