Zwycięstwo Freskovity

Krzysztof Sokólski [email protected]
Piłkarze Freskovity wreszcie odczarowali własny stadion
Piłkarze Freskovity wreszcie odczarowali własny stadion Michał Kość
Wysokie Mazowieckie. Piłkarze Freskovity Wysokie Mazowieckie wreszcie odetchnęli. Wczorajsze zwycięstwo z Nadnarwianką Pułtusk jest ich pierwszym w rundzie wiosennej trzecioligowego sezonu.

- Wszyscy w klubie długo czekaliśmy na wygraną. Mam nadzieję, że teraz częściej będziemy sięgać po trzy punkty - powiedział trener Freskovity Piotr Zajączkowski.
Gospodarze w przekroju całego spotkania z broniącą się przed spadkiem Nadnarwianką byli drużyną dużo lepszą. Jednak do ostatniego gwizdka sędziego musieli drżeć o wynik. Sami zafundowali sobie nerwową końcówkę.
Po golach Tomasza Pawlaka i Łukasza Lewandowskiego "mleczni" prowadzili 2:0. Powinni wygrywać wyżej, ale tradycyjnie szwankowała skuteczność. M.in. już w 2 minucie Pawlak nie wykorzystał idealnej sytuacji strzeleckiej (mając przed sobą tylko Karola Salika nie trafił w bramkę). Nieoczekiwanie, w 83 minucie w zamieszaniu w wysokomazowieckim polu karnym Mariusz Rembowski zdobył kontaktowego gola i zespół z Pułtuska zwietrzył swoją szansę. Całe szczęście, wynik nie uległ już zmianie.
- Ostatnie minuty meczu były dosyć nerwowe, ale nasze zwycięstwo nie podlega najmniejszej dyskusji - podkreśla zdecydowanym głosem Zajączkowski.

Freskovita - Nadnarwianka 2:1 (1:0)

Bramki: Pawlak 43, Lewandowski 58 - Rembowski 83.

Freskovita: Holewiński - Pracz, Bartkiewicz (85 Faszczewski), Kołłątaj, Kołodziejczyk (61 Kułkiewicz), Papiernik, Niedziela, Lewandowski, Żaglewski, Matys (50 Jóźwiak), Pawlak (59 Zdolski).
Nadnarwianka: Salik - Bobowski, Iwanowski, Wełna (49 Wojtczak), Chmielewski, Salamon, Warda, Wyszyński (46 Rembowski), Granowski, Janusiński, Lendzion.
Żółte kartki: Niedziela (Freskovita), Bobowski, Iwanowski, Wełna (Nadnarwianka). Sędziował: Dariusz Łęgosz (Bydgoszcz). Widzów: 200.