Zwycięstwo Jagiellonii z Lechem!

(mark)
A. Zgiet
Historyczne, pierwsze zwycięstwo ligowe w Poznaniu odnieśli dziś piłkarze Jagiellonii Białystok. W meczu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy żółto-czerwoni pokonali Lecha 2:0

Spotkanie rozpocżęło się idealnie dla Jagiellonii. W 4. minucie spotkania białostoczanie wykonywali rzut wolny. Piłka uderzona przez Dawida Plizgę odbiła się od graczy Lecha myląc tym obrońców i bramkarza gospodarzy. Do futbolówki doskoczył Michał Pazdan i z bliska strzelił do bramki "Kolejorza". Podopieczni trenera Tomasza Hajty doskonali grali w obronie rozbijając wszystkie groźniejsze akcje Lecha. W 45 minucie wspaniałą interwencją popisał się Jakub Słowik broniąc strzał z głowy Arboledy. Zwycięski cios zadał w 70. minucie Alexis Norambuena, który technicznym, mocnym strzałem z dystansu po raz drugi pokonał bramkarza Kolejorza.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 - Pazdan 4, 0:2 - Norambuena 70.
Lech Poznań: Jasmin Burić - Hubert Wołąkiewicz (61 Tomasz Kędziora), Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Luis Henríquez - Vojo Ubiparip, Łukasz Trałka, Rafał Murawski, Mateusz Możdżeń, Aleksandyr Tonew - Bartosz Ślusarski (39 Gergo Lovrencsics).
Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Filip Modelski, Alexis Norambuena, Ugochukwu Ukah, Rafał Grzyb - Tomasz Kupisz (89 Luka Pejović), Tomasz Bandrowski, Michał Pazdan, Nika Dzalamidze (54 Łukasz Tymiński) - Dawid Plizga, Tomasz Frankowski (74 Tomasz Zahorski).
Żółte kartki: Arboleda, Murawski (Lech); Grzyb, Frankowski, Tymiński (Jagiellonia).
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).