Zwycięstwo siatkarek Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok 3:0

(mark)
Białystok. W pierwszym meczu o 7. miejsce w PlusLidze Kobiet siatkarki Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok pokonały na własnym parkiecie Gedanię Żukowo 3:0 (25:16, 31:29, 25:19). Drugi mecz na wyjeździe w niedzielę. Gra toczy się do dwóch zwycięstw.

Pierwszy i trzeci set piątkowego spotkania był bez historii. Białostoczanki pewnie prowadziły w nich od początku do końca. W drugiej partii inicjatywa białostockiego zespołu utrzymywała się do stanu 18:15, gdy punkt zdobyła skutecznym atakiem Izabela Żebrowska. Końcówka jednak przyniosła niezapowiadane emocje. Drużyna gości wykorzystała błędy białostockich siatkarek i wyrównała na 21:21. Podopieczne trenera Dariusza Luksa sześciokrotnie nie wykorzystały piłek setowych. Dopiero za siódmym razem Karczmarzewska-Pura skutecznie zakończyła atak i AZS wygrał tego seta 31:29. Drużyna gości tylko raz miała szansę na wygranie partii, ale przy wyniku 28:27, najlepsza zawodniczka meczu Walawender wyrównała na 28:28. Wcześniej (przy wyniku 24:24) siatkarka ta popisała się fantastyczną obroną silnego ataku, po której piłka przeleciała na drugą stronę boiska i ku zaskoczeniu rywalek spadła w sam róg ich pola gry.

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Gedania Żukowo 3:0 (25:16, 31:29, 25:19)
Pronar: Karczmarzewska-Pura, Mieszała, Kalinowska, Walawender, Muhlsteinoiva, Żebrowska, Saad (libero) oraz Gierak, Koczorowska, Szeszko, Mańkowska.
Gedania: Tokarska, Wellna, Nuszel, Savockina, Skowrońska, Ziemcowa, Durajczyk (libero) oraz Szymańska, Pasznik, Kaliszuk.