Adam Szmuro uzupełni skład Rady Miejskiej w Wasilkowie

  Adam Szmuro uzupełni skład Rady Miejskiej w Wasilkowie

  Zdjęcie autora materiału
  Andrzej Matys

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Adam Szmuro uzupełni skład Rady Miejskiej w Wasilkowie
  Rada Miejska w Wasilkowie ma nowego radnego. Został nim Adam Szmurło, który w październikowych wyborach nie zdołał dostać się do wasilkowskiego samorządu.
  Adam Szmuro uzupełni skład Rady Miejskiej w Wasilkowie
  Ale wtedy Szmurło startował z KWW Gmina Wspólne Dobro, czyli komitetu ówczesnego burmistrza Mirosława Bielawskiego. W okręgu nr 12 zebrał 184 głosy i mandatu nie zdobył.

  Radnym (ze 194 głosami) został Adrian Łuckiewicz (KWW "Czas na Zmiany"), który jednocześnie walczył o fotel burmistrza. Ponieważ w drugiej turze pokonał Bielawskiego i został włodarzem Wasilkowa musiał oddać mandat radnego (nie można bowiem łączyć tych funkcji).

  W ostatnią niedzielę (10.02) w okręgu nr 12 w Wasilkowie odbyły się wybory uzupełniające. Tym razem Adam Szmurło był kandydatem popierającego burmistrza KWW "Czas na Zmiany" i zdobył 80 głosów, a jego rywal Paweł Siemieniuk-Jóźwiuk (KWW Współpraca i Rozwój) - 40. Frekwencja wyniosła 16 proc. Wynik wyborów (i wygrana Adama Szmurły) układu sił w wasilkowskiej radzie raczej nie zmieni.

  Dodajmy, że z identycznej przyczyny, co w Wasilkowie, wybory uzupełniajace odbyły się już 20 stycznia w Michałowie. Tam również mieszkańcy nowego wybierali radnego, bowiem Marek Nazarko, w zeszłorocznym głosowaniu nie tylko wywalczył mandat radnego, ale został również wybrany burmistrzem Michałowa.

  Ponadto, w wojewodztwie podlaskim wybory uzupełniające czekają jeszcze mieszkańców trzech gmin. 3 marca 2019 roku odbędzie się dodatkowe głosowanie do Rady Gminy w Gródku, ponieważ mandatu radnego zrzekł się Piotr Urwan (startował z Komitetu Wyborczego Władysława Prochowicza).

  Z kolei na 14 kwietnia br. zaplanowano wybory uzupełniające do Rady Gminy Nurzec-Stacja (z powodu śmierci radnego Włodzimierz Bondarenko), a 28 kwietnia 2019 roku również z powodu śmierci jednego z radnych (Edwarda Klepackiego) odbędą się dodatkowe wybory do Rady Miejskiej w Mońkach.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo