Akademia KrakVet – jak wychować sobie psa?

materiał partnera
Udostępnij:
Nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Ma on z nami wiele wspólnego, jednak musimy się wzajemnie poznać, aby nasze relacje były jak najlepsze. Powinniśmy określić rolę, jaką pies ma pełnić w rodzinie, tak aby nauczył się hierarchii i odnalazł swoje miejsce wśród ludzi. On zyska pewność i bezpieczeństwo, a my jego oddanie i respekt.

Właściciele psów nie są chętni, aby ich zwierzaki były poddawane rygorystycznej tresurze, a za taką niektórzy uważają szkolenia dla zwierząt. Wszystkich miłośników czworonogów uspokajamy, ponieważ w Akademii KrakVet w sposób bezstresowy i przyjemny nauczysz psa dobrego zachowania!

Tresura psa

W społeczeństwie nadal funkcjonuje stereotyp, że jakakolwiek tresura i szkolenia to męczarnia dla zwierząt, albo konieczna edukacja przeznaczona tylko dla niektórych ras. To prawda, że wychowywanie siłą i stosowanie agresywnych mechanizmów nie pomoże nam, ani naszemu psu, a jedynie zaszkodzi wzajemnym relacjom. W trosce o dobro zwierząt, musimy nauczyć się je rozumieć, a nie tylko od nich wymagać posłuszeństwa.

Dlaczego szkolenie psa to dobry pomysł?

Najlepiej zacząć szkolić swojego pupila jak najwcześniej - czyli wtedy, gdy jest on jeszcze szczeniakiem. Możemy dzięki temu zacząć wcześniej korygować wszelkie błędy, których nie zauważyliśmy w domu, albo z których sobie nawet nie zdawaliśmy sprawy. Niektóre zachowania mogą nie wzbudzać naszej ostrożności, a mogą się okazać zalążkiem agresji czy chęci dominowania psa. Dlatego warto je przeanalizować i sprawdzić pod kątem behawiorysty. Młody, chętny do zabawy szczeniaczek na początku wydaje się mało problematyczny, ale z każdym dniem może być on coraz bardziej nieposłuszny. Zacznie się od niszczenia wszystkiego, co jest w jego zasięgu, zwłaszcza gdy zostaje w domu sam; płakania i wycia podczas nieobecności domowników, uciekania na spacerach. To tylko niektóre ze złych zachowań, które mogą pojawić się wraz z dorastaniem psiaka.

Jak zyskać zaufanie psa?

Szkolenie psa zakończy się sukcesem, tylko w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym, gdzie szkolą się też inne zwierzaki. Jednym z największych pozytywów jest fakt, że nasz pies przebywa wśród innych osobników - służy to jemu socjalizacji, uczy się on kontrolować swój stosunek do pozostałych zwierząt, a także dostarcza mu wiele rozrywki! Dzięki temu, w przyszłości będziemy mieli świadomość, jak w danych sytuacjach zachowuje się nasz pupil i zdołamy odpowiednio zareagować i przywołać go do porządku.

Kolejnym argumentem jest umocnienie naszej relacji z psem - dzięki szkoleniu zdobywamy cenną wiedzę o swoim pupilu i wyrabiamy w nim dobre nawyki. Jest to korzystne dla obu stron, ponieważ bardzo dobrze poznajemy się ze swoim czworonogiem i nabieramy do siebie wzajemnego szacunku i zaufania. Więzi są zacieśnione, właściciel spokojny, a pies szczęśliwy!

Inwestycja w przyszłość

Zapisanie psa na specjalne szkolenie to inwestycja na przyszłość, ponieważ zaoszczędzi nam wielu problemów (i finansowych i, prawdopodobnie, psychicznych). Jeśli nasz pupil jest niesforny i nieokiełznany, koniecznie musimy skorzystać z pomocy eksperta! Pamiętajmy, że ów ekspert powinien być behawiorystą, a nie tylko trenerem, ponieważ behawiorysta dysponuje większą wiedzą o zachowaniu psów. Nauka z behawiorystą pomaga poprawić jakość komunikacji między właścicielem i psem. Nauczymy się odpowiednio odczytywać emocje i przewidywać reakcje naszego psa.

Akademia KrakVet

Gdzie znaleźć specjalistów? Idealnym miejscem jest Akademia KrakVet. KrakVet to największy polski internetowy sklep zoologiczny. Stworzył on projekt poświęcony miłośnikom i właścicielom psów, którego misją jest podniesienie jakości wzajemnych relacji. Jest to pierwsza darmowa profesjonalna szkoła dla psów w Polsce, w której uczą certyfikowani behawioryści. Wszyscy uczestnicy kończą szkolenie z pozytywnymi wynikami, na koniec nauki otrzymują dyplomy, a także nagrody i upominki dla swoich pupili. Wszyscy, którzy są zainteresowani szkoleniem mogą zgłosić swój udział na stronie projektu: akademiakrakvet.pl.

Tresura to nie tylko mechaniczne wykonywanie poleceń, uważamy, że jest to tworzenie relacji opierającej się na współpracy, zaufaniu i przede wszystkim właściwej komunikacji. Komunikacji, której brak przejawia się negatywnym zachowaniem psa. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się rozpocząć akcję darmowych szkoleń.
Marek Batko, właściciel firmy KrakVet

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna