Akcja "Bezpieczny Przejazd" w województwie podlaskim. 126 policjantów skontrolowało kilkuset kierowców

dd
Skontrolowanych zostało 113 przejazdów kolejowych.

W czasie trwania poniedziałkowej akcji realizowanej pod hasłem „Bezpieczny przejazd”, podlascy policjanci ruchu drogowego wspólnie z przedstawicielami Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku, promowali bezpieczne zachowania na przejazdach kolejowych.

Inicjatywa ta objęła swoim zasięgiem około 650 kierowców i polegała między innymi na informowaniu mieszkańców o konsekwencjach niestosowania się do przepisów obowiązujących podczas zbliżania się i przejeżdżania przez przejazdy kolejowe. W trakcie rozmów z uczestnikami ruchu drogowego mundurowi rozdawali również tematyczne materiały edukacyjno-informacyjne.

Jeśli chodzi o podsumowanie liczbowe poniedziałkowych działań, to w godzinach 6.00 – 22.00 wzięło w nich udział 126 policjantów ruchu drogowego. Skontrolowanych zostało 113 przejazdów kolejowych w rejonie których mundurowi ujawnili 118 naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Magazyn Informacyjny 01.03.2018

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

f
fafik

,,Nic zatem dziwnego, że Policja była i jest przesiąknięta kulturą milicyjną i milicyjnym stosunkiem do obywateli, którym ma służyć. Obywatel jest dla znacznej części polskich policjantów wciąż przede wszystkim problemem, podejrzanym, kłopotem, kimś, z kim trzeba wygrać i pokazać, kto tu rządzi. Policjant nie umie i nie chce służyć pomocą, a zajmuje się przede wszystkim nabijaniem statystyk, bo to głównie interesuje jego przełożonych. Podręcznikową ilustracją tego stanu rzeczy jest sytuacja, gdy policjanci blokują ulice z powodu jakiegoś wydarzenia masowego czy demonstracji. Ktoś, kto chciałby się od nich dowiedzieć, jak sobie w tej sytuacji poradzić i jak dojechać do celu podróży mimo utrudnień, usłyszy tylko niechętne: „Panie, ja nie wiem, ja tu tylko mam blokować”. 

Sierakowski

 
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie