Awans Akademii Piłkarskiej Junior Białystok. Zagrają w juniorskiej elicie do lat 15

Już jesienią młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Junior Białystok zagrają w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15 facebook/ Akademia Piłkarska Junior
Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Junior Białystok pokonali w meczu rewanżowym baraży Znicz Pruszków 2:0 i awansowali do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. To największy sukces w 10-letniej historii Akademii Piłkarskiej Junior, która szkoli w kilku kategoriach wiekowych młodych piłkarzy.

Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Escola, Wisła Płock - z takimi drużynami przyjdzie jesienią rywalizować młodym piłkarzom Akademii Piłkarskiej Junior Białystok, którzy w miniony weekend pokonując 2:0 Znicz Pruszków awansowali do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Młodzi białostoczanie odrobili stratę jednego gola z pierwszego meczu barażowego, w którym ulegli przeciwnikowi 1:2.

- Tylko cieszyć się, że zagramy z uznanymi firmami piłkarskimi w naszym kraju - mówi trener młodych piłkarzy Akademii Junior Artur Woroniecki. - Wspaniały etap piłkarskiej przygody czeka tych młodych zawodników, a my wszyscy z Akademii Junior mamy powody do dumy. Nasza Akademia istnieje już 10 lat i "dorobiliśmy się" prawdziwego sukcesu awansując z drużyną do lat 15 do centralnych rozgrywek - dodaje Woroniecki.

Awans nie przyszedł jednak łatwo. Ligę wojewódzką drużyna przeszła jak burza, wygrywając 14 spotkań, ale w pierwszym meczu barażowym w Pruszkowie ze Zniczem Akademia Junior przegrała 1:2. Bramkę dla białostoczan zdobył Oskar Ostaszewski. W rewanżu trzeba było wygrać dwoma bramkami.

Na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku po pierwszej połowie (gra się 2 x 40 minut) utrzymywał się bezbramkowy remis, który premiował rywali z Pruszkowa. - Nasi piłkarze mieli słabsze warunki fizyczne niż ich rówieśnicy z Pruszkowa, ale piłkarsko to my górowaliśmy nad rywalem, lepiej operowaliśmy piłką i w drugiej połowie wreszcie doczekaliśmy się gola. Po zespołowej akcji Szymon Krajewski zdobył prowadzenie - opowiada Woroniecki, który drużynę prowadzi wspólnie z Adamem Kozłowskim.

1:0 to było jednak tylko wyrównanie strat. Do awansu białostoczanie potrzebowali jeszcze jednej bramki. Tymczasem to Znicz skonstruował kilka groźnych sytuacji, na szczęście bez efektu bramkowego. Sędzia doliczył do podstawowego czasu gry 4 minuty i emocje sięgnęły wówczas zenitu.

Piłkarze Juniora w końcówce zaatakowali. Po jednej z akcji Krajewski wymanewrował dwóch obrońców, wyszedł na czystą pozycję i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. 2:0 to był wymarzony wynik. "Krajan" mógł popisać się jeszcze hat-trickiem, ale piłka uciekła mu w ostatnim momencie po minięciu już przez niego bramkarza. Wkrótce sędzia zakończył zawody, a na płytę wbiegli rozradowani rodzice młodych białostoczan. Awans do Centralnej Ligi Juniorów stał się faktem.

Awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 wywalczyli piłkarze Akademii Junior:

• Bramkarze: Kamil Grochowski, Patryk Bychowski, Maksymilian Danilczuk.
  • Obrońcy: Hubert Savickis, Paweł Hus, Kacper Miśkiewicz, Piotr Nowik, Kamil Lenard, Szymon Burzyński, Krystian Szymborski
  • Pomocnicy: Krzysztof Roszkowski, Sebastian Stepańczenko, Olaf Piotrowski, Hugo Wilczewski, Marcel Sakowicz, Kevin Filewicz, Krzszytof Kotowicz, Filip Czemiel, Kajetan Citko, Franciszek Ziółkowski.
  • Napastnicy: Oskar Ostaszewski, Kacper Sadowski, Szymon Krajewski.