AZS AWF Warszawa - Rugby Białystok 18:36. Skończyli rundę z kompletem zwycięstw

Zespół Rugby Białystok zaliczył w rundzie jesiennej komplet pierwszoligowych zwycięstw Urszula Łobaczewska
Znakomitą rundę jesienną ma za sobą pierwszoligowy zespół Rugby Białystok. Podlasianie pokonali na wyjeździe AZS AWF Warszawa 36:18, co dało im komplet zwycięstw oraz zdecydowaną pozycję lidera. Większość spotkań kończyło się pogromami rywali, a tym razem białostoccy rugbyści musieli się sporo napracować, bo do przerwy przegrywali 12:18. Po zmianie stron pokazali jednak wielką klasę.

- Nie był to dla nas łatwy mecz, głównie z powodu boiska, na którym przyszło nam grać. Naturalna murawa była nasiąknięta jak gąbka, do czego gospodarze byli przyzwyczajeni. My natomiast, występując na co dzień na sztucznej nawierzchni, długo nie mogliśmy się do niej dostosować - mówi prezes i zawodnik Rugby Białystok Mateusz Perzyna.

AZS AWF Warszawa - Rugby Białystok 18:36. W przerwie zmienili taktykę

AZS AWF Warszawa szybko wyszedł na prowadzenie 8:0, białostoczanie odrobili straty, ale końcówka należała do rywali i na przerwę liderzy z Białegostoku schodzili przegrywając 12:18.

- W szatni postanowiliśmy zmienić taktykę, graliśmy bliżej siebie i to przyniosło powodzenie, bo w druga połowa należała do nas. Pokazuje to, jak doświadczonym zespołem jesteśmy - zaznacza Mateusz Perzyna.

Goście bardzo szybko pozbawili akademików złudzeń. Już w pierwszej akcji przyłożenie zaliczył Ryan Mutandwa, poprawił za dwa punkty Igor Kocimski i było 19:18. Do końca Podlasianie powiększali przewagę i odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo.

Runda rewanżowa rozpocznie się w marcu, a obchodzący w 2024 roku dziesięciolecie istnienia klubu białostoccy rugbyści liczą, że uczczą jubileusz mistrzostwem I ligi.

WYNIKI 7. KOLEJKI

• AZS AWF Warszawa - Rugby Białystok 18:36 (18:12). Punkty Rugby Białystok: Ryan Mutandwa - 10, Igor Kocimski - 6, Adrian Awdziej - 5, Mateusz Perzyna - 5, Malvin Kativu - 5, Oskar Borkowski - 5.
  • Rugby Wrocław - Arka Rumia 7:7, Legia Warszawa - Hegemon Mysłowice 19:20.
  • Mecz: Posnania Poznań - Sparta Jarocin został przełożony.

1. Rugby Białystok 7 35 391-95
2. Sparta Jarocin 6 23 248-170
3. Legia Warszawa 7 21 242-219
4. Posnania Poznań 6 20 202-149
5. AZS AWF Warszawa 7 14 187-202
6. Hegemon Mysłowice 7 12 151-230