Bagna Biebrzańskie > Karatecy zgubili się

  Bagna Biebrzańskie > Karatecy zgubili się

  (bisu)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dziewiętnastoosobowa grupa karateków z Białegostoku zgubiła się wczoraj w Parku Biebrzańskim. Krążyła przez kilka godzin po mokradłach, aż w końcu wezwała policję. Funkcjonariusze odnaleźli zagubionych po kilkunastu minutach.
  - To, że się zgubiliśmy, stwierdziliśmy ok. godz. 15 - opowiada Adam Skorupski, jeden z członków grupy. - Przez pewien czas nasza przewodniczka próbowała się skontaktować z innym przewodnikiem, który mieszkał w pobliżu. Nie udało nam się jednak wytłumaczyć, gdzie jesteśmy. Próbowaliśmy sami namierzyć kierunek, także bez skutku. Znaleźliśmy dużą polanę w okolicach mokradeł, rozpaliliśmy ognisko, żeby się rozgrzać i zadzwoniliśmy na policję.

  Śmigłowiec policyjny przetransportował wszystkich grupkami po 5-6 osób w bezpieczne miejsce.

  - Ten przypadek zakończył się pozytywnie, ale trzeba pamiętać, by dzwonić na policję zanim zapadnie zmrok, a przede wszystkim, by przemieszczać się oznakowanymi szlakami - powiedział Jacek Dobrzyński, rzecznik KWP w Białymstoku.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo