Baruch walczył, ale przegrał

Filip Młynarski pechowo przegrał oba swoje pojedynki
Filip Młynarski pechowo przegrał oba swoje pojedynki A. Zgiet
Białystok. Tenisiści stołowi Baruch Prokadr Dojlidy WSFiZ Białystok w meczu 12. kolejki ekstraklasy przegrali przed własną publicznością 1:3 z Gorzovią Gorzów Wielkopolski.

Mecz miał bardzo zacięty przebieg. Już pierwszy pojedynek dostarczył gigantycznych emocji. W meczu Filipa Młynarskiego z Dariuszem Kiełbiem kibice obejrzeli mnóstwo efektownych wymian. Więcej szczęścia miał zawodnik Gorzovii, wygrywając 3:1.

Kiedy Tang Yu pokonał Liu Wei goście prowadzili już 2:0 i wydawało się, że sobotnie spotkanie nie potrwa zbyt długo. W kolejnym starciu Marcin Czerniawski, po pięciosetowym pojedynku, ograł jednak Radosława Żabskiego. - Mam nadzieję, że moje zwycięstwo pomoże w zdobyciu przez zespół dwóch punktów - mówił "Czarny".

Do pełni szczęścia zabrakło niewiele. Młynarski mocno naciskał Tang Yu. W piątym secie przy wyniku 6:3 dla Chińczyka, trener Dojlid Piotr Napiórkowski wziął czas. Po chwili Młynarski doprowadził do remisu 6:6. Ale końcówka seta należał do Yu, który wygrał decydującą partię 11:7.

Baruch Prokadr Dojlidy WSFiZ Białystok - Gorzovia Gorzów Wielkopolski 1:3
Wyniki poszczególnych pojedynków: Filip Młynarski - Dariusz Kiełb 1:3 (11:7, 8:11, 9:11, 12:14), Liu Wei - Tang Yu 1:3 (4:11, 11:7, 5:11, 5:11), Marcin Czerniawski - Radosław Żabski 3:2 (11;8, 11:9, 3:11, 5:11, 11:8), Filip Młynarski - Tang Yu 2:3 (5:11, 11:8, 8:11, 11:4, 7:11)