Beata szła jak burza

Doskonały występ zanotowała w Godollo na Węgrzech w Pucharze Świata Juniorów reprezentantka UKS Trzynastka Białystok Beata Babińska. Białostoczanka po walkach eliminacyjnych z 5 zwycięstwami i jedną porażką awansowała do eliminacji bezpośredniej.

W 1/32 Babińska pokonała Rosjankę Wiktorię Nikulinę 15:8, a w 1/16 wygrała z Węgierką Orsolyą Meggyes 15:10. Na tych dobrych walkach nie poprzestała. Oto w walce o ścisły finał nasza szablistka po wspaniałym pojedynku pokonała rozstawioną z numerem 2 Węgierkę Zsofię Luczati 15:13. W finale Babińska nie sprostała już kolejnej zawodniczce gospodarzy Dori Damu. Ostatecznie białostoczanka zajęła 6. miejsce i w tej chwili znajduje się na trzecim miejscu listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego (szablistek do lat 17).
W turnieju chłopców w Godollo Jakub Kosiński (Jagiellonia) zajął 23. miejsce. Ciekawostką był fakt, że piąte miejsce zajął Even Próchniak (USA), syn znanego przed laty jagiellońskiego szablisty.