Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białostocki TenderHut - 20 kwietnia - zadebiutuje na parkiecie NewConnect

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut SA
Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut SA TenderHut
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła 20 kwietnia 2021 roku, jako pierwszy dzień notowań akcji TenderHut SA na parkiecie NewConnect. Akcje spółki w systemie notowań ciągłych będą obecne pod nazwą skróconą „TENDERHUT” i oznaczeniem „THG”. Do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect zostały dopuszczone akcje zwykłe na okaziciela serii B1 (1 010 509) i C1 (3 342).

TenderHut to technologiczna grupa kapitałowa, która prowadzi działalność w trzech liniach biznesowych: outsourcing, wdrażanie systemów laboratoryjnych oraz venture building. W obszarze outsourcingu spółka rozbudowuje i umacnia swoją pozycję poprzez spółki SoftwareHut (systemy IT), ExtraHut (UI/UX/design), ProtectHut (cyberbezpieczeństwo) oraz LegalHut (doradztwo prawne dla sektora IT).

Wejście na giełdę, najpierw na NewConnect, a następnie na główny parkiet warszawskiej giełdy. To plan TenderHut na 2021 rok – mówi Robert Strzelecki, prezes zarządu jednej z najszybciej rozwijających się spółek z sektora IT w Polsce

Białostocki TenderHut cieszy się ze swoich wyników i planuje...

Czytaj również: TenderHut SA - białostocka spółka IT - swój debiut na GPW chce zacząć od NewConnect

Sektor laboratoryjny reprezentowany jest przez spółki zależne Solution4Labs (wdrożenia LIMS) i Holo4Labs (Mixed Reality w laboratoriach). W sektorze venture building spółka rozwija startupy z sektora PropTech/WorkTech – Zonifero, MedTech – Holo4Med i EduTech – Grow Uperion.

- Nie możemy się już doczekać naszego debiutu giełdowego. Przygotowujemy się do niego już od kilku lat. Status spółki publicznej to dla nas długo wyczekiwany prestiż i powód do dumy. Kluczowa jest dla nas transparentność w działalności i przyzwyczajamy do tego naszych inwestorów. Od lat publikujemy wyniki finansowe na naszej stronie internetowej i informujemy o wszystkich kluczowych wydarzeniach w social mediach. Dlatego myślę, że bez problemu sprostamy obowiązkom informacyjnym i dobrym praktykom panującym na NewConnect - mówi Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut SA.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że osiągnięte przez Grupę TenderHut w ciągu 12 miesięcy 2020 roku wzrosty wyników finansowych prowadzonej działalności były niższe, niż wcześniej zakładano. Pomimo tego, wartość przychodów netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wzrosła do 46,11 mln zł, tj. o 23 proc. w porównaniu do roku poprzedzającego. Zdecydowanej poprawie uległ również wskaźnik EBITDA, który za 2020 rok wyniósł 8,8 mln zł, co oznacza wzrost o 94 proc. w stosunku do roku 2019.

Czytaj również: Polskie spółki technologiczne w rankingu Financial Times. Białostocki TenderHut - awans o 62 miejsca

W zakres sześcioletniej działalności i rozwoju białostockiej TenderHut wchodzą:

  • przejęcia lokalnych firm IT wraz z pracownikami,
  • otwarcie 8 centrów developerskich w kraju (Białystok, Poznań, Przemyśl, Olsztyn, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Gdynia),
  • otwarcie 10 polskich spółek zależnych i 5 zagranicznych (100 proc.: Chiny, Dania, USA, udział mniejszościowy: Szwecja, Niemcy)
  • otwarcie 9 przedstawicielstw sprzedażowych za granicą (Dania, Szwecja, Norwegia, Irlandia, Wielka Brytania, Szwajcaria, Niemcy, USA, Francja).
emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Białostocki TenderHut - 20 kwietnia - zadebiutuje na parkiecie NewConnect - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna