Białostockie siatkarki wygrały 3:0, teraz będzie rewanż w Grecji [FOTO]

(miłk)
Białostockie siatkarki bez problemów uporały się z rywalkami z Grecji w pierwszym meczu 1/16 finału Challenge Cup. Ekipa gości tylko momentami zagrażała naszej drużynie. Prowadziła w drugim secie 4:0, a w trzecim 10:5. Potem gospodynie przejmowały inicjatywę. Najdłużej zacięta walka trwała w trzeciej odsłonie, ale i tu akademiczki lepiej wytrzymały końcówkę. Aby awansować do 1/8 finału AZS musi wygrać rewanż w Pireusie. W razie porażki o tym, kto zwycięży rywalizację zadecyduje złoty set, rozgrywany od razu po spotkaniu w Grecji. AZS Metal-Fach Białystok - Olympiakos Pireus 3:0 (25:21, 25:15, 25:21) AZS Metal-Fach: Cabajewska, Kurnikowska, Thompson, Esdelle, Chmiel, Jack, Bulbak (libero) oraz Polak, Tomsia, Grant. Rewanż za tydzień w środę 12. grudnia w Pireusie.