Białystok. Zdalnie sterowane modele i wyrzutnia rakietowa przed siedzibą Muzeum Wojska (zdjęcia)

Adam Kupryjaniuk
Adam Kupryjaniuk
Atrakcje pod Muzeum Wojska w Białymstoku przyciągnęły tłumy ludzi.
Atrakcje pod Muzeum Wojska w Białymstoku przyciągnęły tłumy ludzi. Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Z okazji Święta Wojska Polskiego przed Muzeum Wojska ustawiono wyrzutnie rakietową WR-40 Langusta. Można było do niej wejść i zrobić sobie zdjęcia. Po drugiej stronie ulicy Kilińskiego stało stoisko Podlaskiego Centrum Modelarskiego. Dzieci mogły wypróbować zdalne modele na wyznaczonym terenie. Obie atrakcje odwiedziły tłumy ludzi.

Do wyrzutni stała kilkudziesięcioosobowa kolejka.

- Byliśmy na rynku, obejrzeliśmy konie, teraz przyszliśmy tu. Dzieciaki są zachwycone wyrzutnią rakiet. Ciągle do niej wchodzą i wychodzą - opowiada pan Mariusz, który z synem i córką odwiedził atrakcje przed Muzeum Wojska w Białymstoku.

Wyrzutnia, jaką można było obejrzeć przy ulicy Kilińskiego to WR-40 Langusta. Przeznaczona jest do zastosowania na szczeblu dywizjonu artylerii rakietowej jako środek ogniowy służący do niszczenia i obezwładniania siły żywej i sprzętu bojowego przeciwnika w rejonach jego ześrodkowania, niszczenia środków ogniowych przeciwnika, niszczenia umocnień i punktów oporu przeciwnika, stawiania narzutowych zapór minowych oraz zakłócania i dezorganizacji działań przeciwnika - czytamy w opisie pojazdu.

Po drugiej stronie ulicy ustawione było stoisko Podlaskiego Centrum Modelarskiego. Można było na nim obejrzeć modele czołgów, samochodów, a także zdalne sterowane Monster Trucki. Chętni mogli wypróbować te ostatnie na specjalnie przygotowanym torze.

- Niektóre z naszych Monster Trucków osiągają prędkości powyżej 100 kilometrów na godzinę. Obok nich stoją modele aut precyzyjnych. Są przygotowane do pokonywania w powolny sposób bardzo trudnego terenu - mówi Patryk Kosakowski z Podlaskiego Centrum Modelarskiego.

Oprócz tych atrakcji na odwiedzających czekały też warsztaty ze składania drewnianych modeli i plenerowy panel dyskusyjny, poświęcony wpływowi popkultury na postrzeganie żołnierzy Wojska Polskiego. Całość zakończył plenerowy pokaz filmu z 1921 roku, „Cud nad Wisłą” w reżyserii Ryszarda Bolesławskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

w
www.Koncerty.Bialystok.pl
Dziś mieszkańcy Białegostoku maja innego wroga okupanta skorumPOwane fałszujące wybory władze?

Zmieszane gnijące śmieci z pojemników na osiedlach domów jednorodzinnych Urząd Miasta wywozi 1 raz na 2 tygodnie, z osiedli bloków 3 razy w tygodniu. A skąd tyle chorób, biedy, bezrobocia? Czemu PiS nie rozliczył afer PO/PSL, staje się arogancki zamiast „słuchać ludzi”? Spalarnia śmieci działająca w Białymstoku od 2016 r. i smog zabiły już ponad 1200 osób, 300 rocznie, więcej niż epidemia COVID-19 na POdlasiu. Spalarnia to nie recykling wymagany przez UE, palenie plastików powoduje raka. Tur Tusk olaski jest gorszy niż koronawirus? „Człowiek umiera bez powietrza po 3 minutach”. Dziś to nie wojna czy okupanci, ale lokalne władze przez np. smog i rakotwórczą spalarnię śmieci zabijają około 300 osób w Białymstoku rocznie? A winę za smog próbuje się przypisać zwykłym ludziom, a np. w Białymstoku 10 000 pieców w domach w Białymstoku pali może 10% tyle śmieci, co rakotwórcza spalarnia śmieci spalająca wbrew prawu 100 000 ton nieposortowanych śmieci rocznie. Do tego nikt w domowym piecu nie pali np. baterii jak w spalarni. Powodem smogu w Białymstoku który zabija około 300 osób rocznie jest spalarnia śmieci spalająca nielegalnie 100 000 ton nieposortowanych śmieci, którą trzeba natychmiast zamknąć. Dodatkowo: Nielegalna zabudowa terenów przy rzece Białej, terenów zielonych i przewietrzających (np. galeria Jurowiecka, Kampus Uniwersytetu w Białymstoku przy ul Ciołkowskiego, Telewizja Białystok i prokuratura przy ul Włókienniczej, nielegalne krematorium przy ul. Ciołkowskiego, wycinka nawet 80 ha lasu obok namiastki pseudolotniska Krywlany z pasem 1300 metrów zamiast prawdziwego poza miastem z możliwością rozbudowy pasa do 3, 5 km wymaganego przez prawdziwe rejsowe samoloty.

Polityka transportowa polegająca na rozbudowie dróg np. pseudo obwodnic w mieście zamiast poza miastem, brak uruchomienia kolei miejskiej, rakotwórcze autobusy diesla zamiast na prąd czy gaz, zła organizacja ruchu np. system sterowania ruchem tworzący korki, blokujący płynność ruchu.

Rafał Kosno: jak zlikwidować smog: kto i za ile kłamie? 20.03.2019 Debata Białystok Zmiana Klimatu https://youtu.be/0B4LCODPwqA

Białystok, kiedyś stolica „Zielonych Płuc Polski” ma teraz bardziej zanieczyszczone powietrze niż np. Łódź! w Białymstoku rekordowy smog i pogorszenie jakości powietrza nastąpiło po uruchomieniu spalarni śmieci na Andersa ze specjalnie niskim kominem by rakotwórcze dioksyny spadały na Białystok i okoliczne lasy oraz ujęcie wody pitnej dla Białegostoku w Wasilkowie, a nie na odległą o 10 km strefę uzdrowiska Supraśl. Czy Białystok czeka epidemia raka? W dni kiedy przekraczane są normy zanieczyszczeń powietrza, trzeba natychmiast wyłączać spalarnię śmieci! Spalając rocznie 100 000 ton nieposortowanych skutecznie śmieci szkodzi bardziej niż kilka tysięcy domowych pieców! Olszyn uruchomił właśnie sieć 30 punktów pomiarowych smogu, w Białymstoku mamy tylko 1 punkt pomiędzy blokami ul Warszawska i ul Waszyngtona, więc faktycznie smog jest, tylko nie ma wiarygodnych pomiarów. Olsztyn zrezygnował ze spalarni w zamian ma kasę na budowę tramwajów.Tallin, stolica Estonii, miasto podobnej wielkości jak Białystok, ma darmową komunikacje zbiorową: autobusy, trolejbusy i tramwaje. Roczny koszt funkcjonowania to w przeliczeniu z euro 50 mln zł, Białystok jak duża wieś ma tylko autobusy, które kosztują nas prawie 2,5 raza więcej, bo 130 mln zł rocznie. Zwiedzanie rakotwórczej spalarni śmie(r)ci Białystok https://www.youtube.com/watch?v=guI9FOTP0dk

Obecność w spalanych odpadach wielu elementów zawierających metale powoduje ich emisję do atmosfery z procesów spalania.

Można przyjąć, że dioksyny powstają w każdym procesie termicznym (tj. zachodzącym w wysokich temperaturach), jeżeli w środowisku spalania znajduje się materia organiczna oraz chlor.”
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie