MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bielsk Podlaski. Za nami jubileusz 30-lecia Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II.

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
W środę (7 września) odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 30-lecia Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Wśród gości specjalnych znaleźli się starosta Sławomir Jerzy Snarski, wicestarosta Piotr Bożko, ks. biskup drohiczyński Piotr Sawczuk oraz podlaski kurator oświaty Beata Pietruszka.

Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy. Najpierw w cerkwi pw. Opieki Matki Bożej, gdzie pod przewodnictwem arcybiskupa bielskiego Grzegorza modlono się w intencji szkoły, jej nauczycieli, pracowników oraz uczniów i ich rodzin. Potem w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego biskup drohiczyński Piotr Sawczuk odprawił mszę św. w tej samej intencji.

W 1992 roku powstała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 6 w Bielsku Podlaskim, od której to daty liczy się bieg czasu dla dziś funkcjonującej placówki. Pierwszym jej dyrektorem została Nina Kocjan, która przejęła od Szkoły Podstawowej nr 2 oddziały specjalne. Siedzibą nowej placówki został budynek po byłym żłobku przy ul. Poświętnej 3.

Wstępem do jubileuszowej gali był występ zespołu, złożonego z nauczycieli szkoły. Następnie dyrektor Pacewicz, wróciła pamięcią do swoich młodzieńczych czasów studenckich i z okresu, gdy podejmowała pierwszą pracę.

Czytaj też:Ranking miast województwa podlaskiego pod względem powierzchni. Które w TOP 10? Niespodzianek nie brakuje!

O naszej szkole można by mówić bardzo, bardzo wiele. Przez te wszystkie lata zmieniała swoje miejsca, zmieniała swój wygląd, zmieniała strukturę. Ale jedno się w niej nie zmieniło. Ciągle, i to trwa do dziś, w tej szkole zawsze był i jest najważniejszy uczeń. A dla nas wszystkich, czy wcześniej związanych, czy obecnie związanych, pracujących dla tej szkoły, wszystko to jest po prostu częścią naszego życia. Nasza szkoła nigdy nie była miejscem, ani instytucją. To była i jest wyjątkowa społeczność, taka szkolna rodzina, gdzie są wyjątkowe dzieci i ludzie mający wielkie serca - przekazała dyrektor Katarzyna Pacewicz

Starosta bielski podkreślił, że każdy jubileusz jest pisany historią ludzi. - Mam to szczęście, że dwie trzecie tego jubileuszu, bo już od dwudziestu lat jestem starostą bielskim wraz z wicestarostą, mogę obserwować tą szkołę, jej rozwój, jej sukcesy, bo porażek nie było. To było dla nas ważne, kiedy czternaście lat temu wybieraliście imię Jana Pawła II byłem przekonany, że to jest dobry kierunek, że będzie to właśnie żywe dzieło, o które on zabiegał - mówił starosta Sławomir Jerzy Snarski.

Mówiąc o sytuacji szkoły i jej przyszłości starosta poinformował, iż Powiat Bielski co roku dokłada do jej budżetu ok. pół miliona zł, aby zapewnić dzieciom dobre warunki nauki. Obecnie zarząd i rada powiatu wesprą kwotą 45 tys. zł budowę placu zabaw. o zakończeniu wystąpienia starosta wraz z wicestarostą Piotrem Bożko, przewodniczącym rady powiatu Andrzejem Leszczyńskim oraz naczelnikiem wydziału oświaty, kultury i ochrony zdrowia Anatolem Grzegorzem Tymińskim wręczyli pamiątkowy grawerton oraz nagrodę.

Następnie prowadzący uroczystość Beata Jacewicz-Jakończuk i Dariusz Filimoniuk zaprosili uczestników zgromadzenia do dalszej podróży pociągiem wspomnień, tym razem w formie prezentacji. Na telebimie wyświetlono serię archiwalnych zdjęć dokumentujących byłe siedziby szkoły, jej kierowników, pracowników i uczniów. Zaprezentowano również film promocyjny ukazujący warunki panujące w placówce, jej bogate wyposażenie i możliwości, jakie stwarza dla dobra uczniów i ich rozwoju.

od 12 lat
Wideo

76. rocznica śmierci rotmistrza Pileckiego. Uroczystość w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna