MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Brakuje rodzin zatępczych, a te dzieci potrzebują domu, miłości i bezpieczeństwa

kow
sxc.hu
Rodzina to najważniejsza wartość w życiu każdego dziecka. Maluchy potrzebują ciepła i miłości rodziców. Niestety, czasami rodziny nie radzą sobie z wychowywaniem pociech. Najczęstszym problemem jest alkohol. Dzieci są odbierane przez sąd i trafiają do domów dziecka lub do rodzin zastępczych, które są na wagę złota.

To właśnie one opiekują się niechcianymi dziećmi, kochają je i zapewniają godne warunki życia. Kandydatów chętnych do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci pozbawionych częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej poszukuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ełku.

Rodzice zastępczy muszą spełnić kilka warunków. Powinni mieszkać w Polsce i mieć odpowiednie warunki do wychowywania dzieci. Nie mogą być pozbawieni praw rodzicielskich i obywatelskich. Warunkiem jest również stałe źródło utrzymania.

Jeżeli któryś z rodziców ma zasądzone alimenty, musi je sumiennie opłacać. Szans na zostanie rodziną zastępczą nie mają osoby chore, których dolegliwości utrudniałyby opiekę nad dziećmi.

Wszyscy kandydaci spełniający wymagania przejdą darmowe szkolenie, które planowane jest w pierwszej połowie tego roku.
Pamiętajmy, jednak, że decyzja musi być przemyślana, ponieważ każde dziecko, które straciło dom i bezpieczeństwo, chce poczuć się kochane, a kolejne przykre doświadczenia mogą mieć negatywny wpływ na jego życie.

- Przemyśl to, podejmij decyzję i daj dziecku miłość i dom - zachęcają pracownicy PCPR.
Chętne rodziny powinny zgłaszać się do PCPR w Ełku przy ul. Piłsudskiego 5 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15. Szczegółowe informacje można uzyskać również pod nr tel. 87 621 15 50.

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna