Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet Łomży uchwalony. Jest rekordowy i elastyczny. Z projektu wypadła realizacja lodowisko-rolkowiska

Paula Gałązka
Paula Gałązka
Przyszłoroczny budżet  Łomży przewiduje dochody na poziomie ponad 368 mln zł oraz wydatki sięgające prawie 397 mln zł.
Przyszłoroczny budżet Łomży przewiduje dochody na poziomie ponad 368 mln zł oraz wydatki sięgające prawie 397 mln zł. Archiwum
Miało się odbyć tylko pierwsze czytanie, ale ostatecznie po długiej dyskusji Rada Miejska Łomży 14 głosami „za”, 4 „wstrzymującymi się” i 4 „przeciw” zaakceptowała wczoraj budżet na 2018 r. Jak zaznaczał prezydent Mariusz Chrzanowski (PiS), jest on rekordowy, ale też elastyczny.

To na wniosek prezydenta Chrzanowskiego, do porządku obrad włączono głosowanie nad przyjęciem budżetu wraz z autopoprawkami. Najważniejsze zmiany dotyczyły umieszczenia na liście inwestycji ul. Szmaragdowej, na którą miasto przeznaczy 200 tys. zł. Przeniesiono pieniądze na budowę nowych ulic na os. Wschód. Z projektu wypadła realizacja lodowisko-rolkowiska. Nie będzie też modernizacji ul. Dwornej.

W dyskusji pojawiło się dużo zapytań o zapewnienie pieniędzy na oświatę i zabezpieczenie wypłat dla nauczycieli. Radni apelowali przede wszystkim o nie zaciąganie kolejnych kredytów, ograniczenie inwestycji i spłacenie dotychczasowych zobowiązań.

Zobacz też 26 latek napił się substancji żrącej. Rodzina wini szpital

– Nie mam żadnych wątpliwości, że budżet dzisiaj zostanie przyjęty. Ale projekt budżetu w tej formie jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie dlatego, że zawiera takie czy inne pozycje, ale dlatego że w mojej ocenie nie jest on oparty o właściwe założenia i prognozy – mówił radny Maciej Borysewicz (PO). Wskazywał – podobnie jak Regionalna Izba Obrachunkowa, obawy o realizację Wieloletniej Prognozy Finansowej. RIO pomimo wątpliwości wydała tu jednak pozytywną opinię.

Przyszłoroczny budżet Łomży przewiduje dochody na poziomie ponad 368 mln zł oraz wydatki sięgające prawie 397 mln zł. Zawiera wiele zadań inwestycyjnych, jak przebudowy ulic, ale także np. becikowe czy podwyżki w jednostkach podległych.

Magazyn Informacyjny 7.12.2017

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna