Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski Grajewo. Który projekt wygra? Zdecyduj sam!

Katarzyna Patalan-Brzostowska [email protected]
Plac zabaw mają do dyspozycji uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich nr 3. O takim placu zabaw marzą także, ci którzy spędzają czas w miejskim parku.
Plac zabaw mają do dyspozycji uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich nr 3. O takim placu zabaw marzą także, ci którzy spędzają czas w miejskim parku. UM Grajewo
Parking przed kościołem, plac zabaw, koncert, system personalizacji głosowań radnych, a to tylko niektóre pomysły.

Mieszkańcy Grajewa już od 1 marca będą głosowali na dwie wybrane przez siebie inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach tak zwanego budżetu obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 14 marca. Grajewianie mają do wyboru 16 propozycji. Na ich realizację przeznaczono 100 tys. złotych.

Ksiądz też chce parking

Wśród projektów pojawiły się aż trzy propozycje budowy parkingów. Jeden na os. Południe w okolicach bloków 63, 65, 66, 67. Drugi miałby powstać przy ul. Sportowej na odcinku ul. Piłsudskiego i Partyzantów - wzdłuż ogrodzenia Stadionu Miejskiego. Trzecia propozycja wpłynęła od proboszcza, a dotyczy budowy parkingu przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Budowa placu z polbruku wraz z oświetleniem to byłby koszt 100 tys. zł. Proboszcz podkreśla, że parking będzie służył parafianom, mieszkańcom miasta i gościom.

W złożonych propozycjach widać, że brakuje też placów zabaw. A taki zdaniem wnioskodawcy powinien powstać w miejskim parku przy ul. Strażackiej. Miałby tam powstać nie tylko plac zabaw dla najmłodszych, ale także elementy do zabaw dla starszych dzieci. Tu mieliby do dyspozycji m.in. stół betonowy do ping - ponga i szachów.

O lepszą nawierzchnię drogi upomnieli się mieszkańcy ul. Kolejowej, lokatorzy z bloku na os. Broniewskiego o kolektory solarne, a z ul. Partyzantów o wodociąg. Oświetlenia brakuje na ul. Ks. Popiełuszki na odcinku od Kilińskiego do Strażackiej.

Pieniądze z budżetu obywatelskiego mogą także trafić do Zespołu Szkół Miejskich nr 1 na wyposażenie pracowni i rozbudowę bazy dydaktycznej.
W ramach budżetu obywatelskiego entuzjaści wietnamskich sztuk walki chcą popularyzować tę dyscyplinę, a nawet stworzyć kadrę zawodniczą startującą na mistrzostwach.

Kolejna propozycja to budowa boiska w parku przy ul. Wojska Polskiego i modernizacja oraz wymiana ławek w parku przy ul. Strażackiej.
Trochę kultury proponują organizatorzy koncertu hip-hop, a także pomysłodawca wykonania murali.

Jeden z wnioskodawców zaproponował nawet kupno systemu personalizacji miejskich radnych. Bezprzewodowy system głosowania kosztuje 17 tys. zł.

Każdy ma dwa głosy

Głosowanie odbywa się na karcie do głosowania, która dostępna będzie już od 1 marca na stronie internetowej www.budzet.um.grajewo.pl lub w pokoju nr 15 Urzędu Miasta Grajewo. Głosować można osobiście w Urzędzie Miasta Grajewo - w Referacie Strategii Rozwoju i Promocji Miasta Grajewo (pokój nr 15) lub przez przesłanie na adres Urzędu Miasta Grajewo karty do głosowania (decyduje data wpływu). Każdy mieszkaniec może dokonać wyboru maksymalnie dwóch poddanych pod głosowanie propozycji.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 31 marca. Propozycje zadań, które uzyskają największą liczbę głosów, zostaną uwzględnione w tegorocznym budżecie, a następnie skierowane do realizacji.

Czytaj e-wydanie »

Nieruchomości z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna