MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski 2025 w Łomży. Ruszyła kampania informacyjna. Od 6 maja będzie można zgłaszać projekty

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Zgłaszać zadania do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok w Łomży będzie można od 6 maja.
Zgłaszać zadania do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok w Łomży będzie można od 6 maja. UM Łomża
Ruszyła kampania informacyjna odnośnie łomżyńskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Na pomysły mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025 zaplanowano 2.500.000 zł. To już kolejny rok, gdy mieszkańcy świadomie współdecydują o wydatkowaniu pieniędzy z budżetu miasta. Zgłaszać zadania będzie można od 6 maja.

Łomżyński Budżet Obywatelski 2025

Budżet Obywatelski jest realizowany w Łomży już po raz 12. Dzięki temu udało się zrealizować szereg inwestycji, które są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców: place zabaw, siłownie zewnętrzne, boiska. Przestrzeń miejską wypełniły nowe, bezpieczne chodniki i parkingi.

Kto może zgłosić zadanie do łomżyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2025?

Zgodnie z przepisami, jeden mieszkaniec może zgłosić dowolną liczbę zadań. Powinien jednak zgromadzić co najmniej 10 osób popierających pomysł, które podpiszą się na liście umieszczonej w formularzu zgłoszenia zadania. W przypadku zadań osiedlowych muszą to być mieszkańcy osiedla, natomiast przy zadaniach ogólnomiejskich mieszkańcy dowolnej części Łomży. Jeżeli zadanie zgłasza lub popiera osoba poniżej 16 lat, wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Ile środków przeznaczono na projekty w ramach łomżyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2025

W zbliżającej się edycji można zgłaszać w 2 kategoriach: ogólnomiejskiej i osiedlowej. Na pomysły mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025 zaplanowano 2.500.000 zł. Na poszczególne zadania przeznaczone zostanie:

  • ogólnomiejskie - 1 000 000 zł, tym: 900 000 zł na zadania o charakterze inwestycyjnym oraz 100 000 zł na zadania o charakterze społecznym
  • osiedlowe - po 100 000 zł na każde osiedle

Koszt pojedynczego zadania o charakterze inwestycyjnym zgłoszonego w ramach kategorii zadań ogólnomiejskich nie może przekroczyć 700 000 zł. Natomiast przy zadaniach o charakterze społecznym nie może przekroczyć 50 tys. zł (ogólnomiejskie) oraz 20 tys. zł (osiedlowe).

Jak zgłosić projekt do łomżyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2025?

Aby pomysł mógł zostać zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego musi zostać właściwie przygotowany i zgłoszony na odpowiednim formularzu. Wniosek można wypełnić na stronie lomza.konsultacjejst.pl lub pobrać formularz zgłaszania zadań ze strony internetowej www.lomza.pl. Po wypełnieniu wniosku należy zebrać na formularzu 10 podpisów mieszkańców popierających projekt. Zgłaszane w ramach budżetu obywatelskiego zadanie musi mieścić się w granicach kompetencji organów samorządowych. Zgłoszone przez mieszkańców zadania zostaną zweryfikowane od strony formalnej przez pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży.

Więcej na temat zgłaszania projektu:Zgłaszanie zadań krok po kroku

Terminy łomżyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2025

Zgłaszanie projektów rozpocznie się 6 maja i potrwa do 27 maja. Głosowanie planowane jest na 17.09-01.10. Natomiast ogłoszenie wyników ma nastąpić 25 października.

Zobacz też:Inwestycja w ramach programu Kolej+ mająca połączyć Łomżę z Białymstokiem. Kiedy zostanie ogłoszony przetarg?

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna