Juniorzy Jagiellonii są w 2024 roku niepokonani
Juniorzy Jagiellonii są w 2024 roku niepokonani Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok pozostaje niepokonanym w 2024 roku zespołem w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Żółto-Czerwoni zremisowali 0:0 w Częstochowie z Rakowem i mają w wiosennym dorobku dwa zwycięstwa i trzy remisy. Nasza drużyna mogła przywieźć spod Jasnej Góry komplet punktów, ale nie udokumentowała swojej przewagi golem.

- Od pierwszej do ostatniej minuty zdecydowanie przeważaliśmy, choć brakowało dogodnych szans do zdobycia bramki. Mimo to były przynajmniej trzy okazje, które powinniśmy wykorzystać. Zabrakło otwarcia wyniku, a częstochowianie bronili umiejętnie tego rezultatu, byli dobrze zorganizowani - ocenia w klubowych trener Jagiellonii CLJ U-19 Marek Wasiluk.

Szkoda szczególnie fragmentu meczu od 56. minuty, kiedy po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla jednego z zawodników Rakowa, Żółto-Czerwoni grali w liczebnej przewadze. Z drugiej strony, wliczając końcówkę rundy jesiennej, białostoczanie nie przegrali już szóstego meczu z rzędu. Dobrą passę drużyna trenera Wasiluka będzie mogła przedłużyć 6 kwietnia (sobota), w domowym starciu z Odrą Opole. Początek o godz. 12.

WYNIKI 21. KOLEJKI

• Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 0:0.
  • Jagiellonia: Tomkiel - Lipiński (77. J. Jaroszuk), Kruszewski, Krasiewicz, Koj (85. Leopold), Pawelczyk (53. Mazurek), Stypułkowski, Kozłowski, Chilmon (65. Chilmon), Drygiel (46. Ptasiński), Rybak.
  • MKS Polonia Warszawa - Warta Poznań 3:2, Cracovia Krakow - Arka Gdynia 2:2, Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:1, Odra Opole - Korona Kielce 2:4, Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:2, Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Szczecin 0:3, Widzew Łódź - Górnik Zabrze 1:4.

1. Lech Poznań 21 47 46-22
2. Legia Warszawa 21 39 53-33
3. Warta Poznań 20 37 61-37
5. MKS Polonia Warszawa 21 35 34-24
6. Zagłębie Lubin 21 35 39-31
7. Arka Gdynia 21 34 41-32
8. Cracovia Kraków 21 29 46-49
9. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 21 29 43-37