Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Zdrowia Psychicznego w Zambrowie już działa

agsa
Placówka w Zambrowie jest częścią Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Działalność Centrum finansowana jest przez NFZ i przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia.
Placówka w Zambrowie jest częścią Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Działalność Centrum finansowana jest przez NFZ i przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia. Centrum Zdrowia Psychicznego w Zambrowie
Dwie poradnie zdrowia psychicznego, punkt zgłoszeniowo-koordynacyjny oraz zespół leczenia środowiskowego - to działające od stycznia zambrowskie Centrum Zdrowia Psychicznego. Placówka w Zambrowie jest częścią Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

- Cieszę się, że udało się utworzyć Centrum Zdrowia Psychicznego w Zambrowie. Dzięki temu pacjencie z Zambrowa i okolicy będą mieli lepszą opiekę i szybki, dostęp do pomocy - mówiła podczas czwartkowego (29 lutego 2024) uroczystego otwarcia placówki dr Irena Dworakowsk,a koordynator CZP Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Do Centrum można przyjść z każdym problemem psychicznym. Niezależnie czy będą to problemy osobiste związane z utratą bliskiej osoby, myśli samobójcze, trudności z pogodzeniem się z chorobą np. nowotworową, czy nawet kłopoty z bezsennością. Uzyskamy tu profesjonalną pomoc dopasowaną do potrzeb.

Centra Zdrowia Psychicznego udzielają wsparcia szybko, bezpłatnie i blisko domu. Wystarczy przyjść lub zadzwonić. Nie trzeba zapisywać się ani mieć skierowania. Pierwszy kontakt to rozmowa ze specjalistą w Punkcie Zgłoszeniowo- Koordynacyjnym, która pozwoli określić potrzeby pacjenta i ustalić wstępny plan wsparcia. Specjaliści dyżurują przy ul. Cmentarnej 14 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -18.00. Obie poradnie oferują wizyty u psychiatry, psychoterapię, wsparcie psychologiczne, a zespół leczenia środowiskowego - leczenie domowe oparte na wizytach w domu pacjenta i terapeutycznej pracy z nim i jego rodziną.

Centrum Zdrowia Psychicznego w Zambrowie składa się z następujących komórek:

I. Przy ul. Cmentarnej 14 znajdują się:

  • Punkt Zgłoszeniowo – Koordynacyjnego, gdzie każdy może się zgłosić z problemami psychicznymi i zostanie przyjęty w tym samym dniu, bez skierowania -tel. 666 613 298,
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego oferująca wizyty u lekarza psychiatry, psychologów i psychoterapeutów - tel. 666 613 751,
  • Zespół Leczenia Środowiskowego czyli leczenia domowego. Zespół obejmuje pacjentów opieką w domu i składa się z lekarza, pielęgniarek, psychologów oraz terapeutów środowiskowych – tel. 666 613 752.

Przy ul. Tadeusza Kościuszki 27A działa Poradnia Zdrowia Psychicznego SALUS oferująca wizyty u lekarza psychiatry, psychologów i psychoterapeutów – tel. 86 44 44 007.

W CZP w Zambrowie pracuje ok. 30 specjalistów różnych dziedzin, a od początku stycznia do placówek w obu lokalizacjach zgłosiło się prawie 700 pacjentów.

Działalność Centrum finansowana jest przez NFZ i przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia. CZP Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży rozpoczęło działalność, jako jedno z pierwszych w Polsce w lipcu 2018 roku. Od 1 stycznia 2024 r. rozszerzyło się o placówkę w Zambrowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna