Co za końcówka. Jednak Niemcy!

Redakcja
Bazylea. Fenomenalne emocje! Turcy podczas mistrzostw Europy kilkakrotnie cieszyli się z bramek strzelanych w ostatnich fragmentach spotkania. Kiedy w 86 minucie wczorajszego półfinału z Niemcami Semih Senturk zdobył gola na 2:2 wydawało się, że w Bazylei nastąpi kolejny turecki cud. Ale w ostatniej minucie bombową odpowiedzią popisał się Philip Lahm.

Drużyna Joachima Loewa wygrała 3:2. Niemcy nie imponują, ale są już w finale Euro. W Wiedniu o złoty medal zagrają w niedzielę z Rosją lub Hiszpanią. Turcy żegnają się z turniejem, jednak jest to pożegnanie w wielkim stylu.

Zdziesiątkowana kontuzjami i kartkami reprezentacja Turcji miała stanowić mięso armatnie dla Niemców. Tymczasem zespół Fatiha Terima przystąpił do pojedynku bez najmniejszego respektu dla faworyzowanych rywali. Rozpoczął doskonale. W 22 minucie Ugur Boral wykorzystał błąd niemieckiej defensywy i pokonał niepewnego Jensa Lehmanna. Podopieczni Terima prowadzili zasłużenie. Jednak cztery minuty później nie potrafili powstrzymać Lukasza Podolskiego i Bastiana Schweinsteigera. "Poldi" popisał się dryblingiem, a Schweinsteiger dostawił nogę do jego podania.

Po przerwie oglądaliśmy wymianę ciosów z obu stron. W 79 minucie Miroslav Klose uprzedził wychodzącego z bramki Recbera Rustu i uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. Odpowiedział Senturk. Kiedy kibice szykowali się do dogrywki na indywidualną akcję zdecydował się Lahm. Zakończył ją pięknym strzałem, kończąc niesamowitą passę Turków.