Copa America 2011 finał. Bramki skrót meczu. Co za emocje!

KaWu
Copa America 2011 finał. Bramki skrót meczu
Copa America 2011 finał. Bramki skrót meczu ca2011.com
Po fantastycznym spotkaniu Urugwaj pokonał Paragwaj.

Finał odbywał się w Buenos Aires. To w tym mieście ponad 45 tysięcy widzów zobaczyło niesamowity pokaz futbolu!

Urugwaj po raz piętnasty wygrał turniej Copa America - piłkarskie mistrzostwa Ameryki Południowej i został najbardziej utytułowaną drużyną w historii tej imprezy.

Copa America. Finał. Transmisja tv ONLINE

Najlepszym piłkarzem meczu został bez wątpienia Diego Forlan, który zdobył dwie bramki dla biało-niebieskich.

Pierwsza bramka padła w 12. minucie. Futbolówkę do siatki wpakował Luis Suarez, który dostał idealne podanie od Diego Pereza.

Trzy minuty przed przerwą Forlan wykorzystał podanie od Arevala Riosa, który odebrał piłkę jednemu z Paragwajczyków 20 metrów od ich bramki, i strzałem w długi róg nie dał szans Justo Villarowi.

Urugwajczycy poczuli, że są blisko zwycięstwa, bo początek drugiej połowy wyraźnie należał do Paragwaju. W 54. minucie w poprzeczkę trafił Nelson Valdez. W końcówce na boisku pojawił się narzekający Lucas Barrios, ale chwilę później doznał urazu.

W ostatniej akcji meczu kropkę nad "i" postawił Forlan, którego obsłużył wybrany najlepszym graczem turnieju Luis Suarez

Poprzednio Urugwaj triumfowali w Copa America w 1995 roku, kiedy byli gospodarzem turnieju finałowego. W klasyfikacji wszech czasów zdystansowali Argentynę, która 14-krotnie zwyciężyła w Copa America. Paragwaj na końcowy sukces czeka od 1979 roku.

W drodze do finału tegorocznej edycji zespół paragwajski... nie wygrał meczu. W fazie grupowej zanotował trzy remisy, a w ćwierćfinale i półfinale wyeliminował rywali - Brazylię i Wenezuelę - skuteczniej egzekwując rzuty karne.

Na trzecim miejscu znaleźli się Peruwiańczycy, którzy w decydującym meczu pokonali rewelację turnieju Wenezuelę 4:1.

Urugwaj - Paragwaj 3:0 (2:0).

Bramki: Diego Forlan dwie (42, 90), Luis Suarez (12). Sędzia: Salvio Fagundes (Brazylia). Widzów: 45 000.

Urugwaj: Fernando Muslera - Maximiliano Pereira, Diego Lugano, Sebastian Coates, Martin Caceres (88-Diego Godin) - Alvaro Gonzalez, Diego Perez (79-Sebastian Eguren), Arevalo Rios, Alvaro Pereira (63-Edinson Cavani) - Diego Forlan, Luis Suarez

Paragwaj: Justo Villar - Ivan Piris, Dario Veron, Paulo Da Silva, Elvis Marecos - Enrique Vera(64-Marcelo Estigarribia), Cristian Riveros, Victor Caceres (64-Hernan Perez), Nestor Ortigoza - Nelson Valdez, Pablo Zeballos (76-Lucas Barrios)