Jacek Kmiecik
AP/EASTNEWS
Atakujący Al Nasr Rijad i reprezentacji Portugalii Cristiano Ronaldo skomentował zwycięstwo swojego zespołu w meczu 16. kolejki Saudi Pro League z Al Rijadem (4:1). Spotkanie to było 1200. występem 38-letniego Portugalczyka w karierze zawodowej.

Spis treści

W meczu Al Nasr Rijad – Al Rijad FC (4:1) Cristiano Ronaldo zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Cristiano Ronaldo fetuje 1200 mecz w swojej zawodowej karierze

„Kolejne trzy punkty! Dziękuję wszystkim moim kolegom z drużyny, którzy pomogli mi osiągnąć liczbę 1200 meczów. Co za podróż! Ale to jeszcze nie koniec” — napisał CR7 na Instagramie.

Przy golu Cristiano asystował Mane, a CR7 wypracował gola Otavio

38-letni Portugalczyk otworzył wynik spotkania po asyście Senegalczyka Sadio Mane w 33. minucie, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry w pierwszej połowie asystował swojemu rodakowi Otavio przy zdobyciu drugiej bramki. Dwa trafienia zaliczył brazylijski pomocnik Anderson Talisca zw 67. minucie i czwartej minucie doliczonego czasu gry. Honorowego gola dla Al Rijad strzelił Jamajczyk Andre Gray w 68. minucie.

Cristiano z największą liczbą występów wśród zawodników z pola

Cristiano Ronaldo został dopiero piątym zawodnikiem, który osiągnął wynik 1200 rozegranych meczów w profesjonalnej karierze. Przed nim znajdują się Anglicy Peter Shilton (1375 meczów) i Paul Bastock (1286) oraz Brazylijczyk Rogerio Ceni (1237) i jego rodak Fabio Lopez (1212) – wszyscy byli bramkarzami.

Cristiano przewodzi klasyfikacji kanadyjskiej w Saudi Pro League

Łącznie CR7 w 15 meczach mistrzostw Arabii Saudyjskiej bieżacego sezonu zdobył 16 goli i wykonał 8 asyst. W punktacji kanadyjskiej (gole plus asysty) zaliczył 24 skuteczne akcje – najlepszy wynik w rozgrywkach Saudi Pro League. Za nim plasują się Serb Aleksandar Mitrović (Al Hilal) i Kameruńczyk Georges-Kevin Nkoudou (Damak), którzy mają po 17 punktów.

Cristiano doścignął Kane'a i Mbappe i został mu już tylko Haaland

W bieżącym roku kalendarzowym strzelił 49 goli dla klubu i reprezentacji. Według tego wskaźnika, dorównał Harry'emu Kane'owi (Bayern Monachium, reprezentacja Anglii) i Kylianowi Mbappe (Paris Saint-Germain, reprezentacja Francji) i ma gola mniej od prowadzącego Erlinga Haalanda (Manchester City, reprezentacja Norwegii).

Siedem punktów straty zespołu Cristiano Ronaldo do lidera ligi saudyjskiej

Al Nasr zajmuje drugie miejsce w tabeli Saudi Pro League sezonu 2023/2024. Podopieczni portugalskiego trenera Luisa Castro po 16 meczach zgromadzili 37 punktów. Prowadzi Al Hilal Rijad (44 punktów).