Czykier w Diamentowej Lidze. Młodzieżowcy w kadrze Polski

Damian Czykier ( z prawej) w tym sezonie zdobył mistrzostwo Polski
Damian Czykier ( z prawej) w tym sezonie zdobył mistrzostwo Polski Roman Bosiacki
Damian Czykier z Podlasia Białystok zajął szóste miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Lekkoatleci z województwa podlaskiego udanie startowali w czwórmeczu U 23 w Mariborze.

Czykier to czwarty zawodnik finałowego biegu na 110 metrów przez płotki niedawnych mistrzostw Europy w Amsterdamie. W biegu półfinałowym mistrzostw w stolicy Holandii ustanowił rekord życiowy - 13,32 s. Zresztą swój najlepszy wynik w karierze w tym sezonie poprawiał już pięć razy. Ta dobra dyspozycja zaowocowała zaproszeniem na prestiżowe zawody Diamentowej Ligi. W Monako 23-letni Czykier z czasem 13,64 s uplasował się na szóstej pozycji. Wygrał Hiszpan Orlando Ortega - 13,04 s.

Natomiast inni przedstawiciele Podlasia wystąpili w czwórmeczu reprezentacji do lat 23 Polski, Czech, Wegier i Słowenii, który został rozegrany w słoweńskim Mariborze. Polacy i Polki zgromadzili w sumie 510,5 pkt, drudzy Czesi 324,5 pkt. Na trzecim miejscu została sklasyfikowana ekipa Węgrów (272 punkty), a na czwartym gospodarze meczu Słoweńcy (198 punktów).

W meczu tym dwie lekkoatletki Podlasia wygrały swoje konkurencje: Katarzyna Rutkowska w biegu na 3000 metrów (9:59,00 min.) i Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą (16,35 m). Druga w rzucie dyskiem była Daria Zabawska (56,14 m), a trzecia w skoku w dal Magdalena Żebrowska (6,14 m).

Natomiast w składzie sztafety 4x100 metrów, która wygrała z czasem 41,09 s, był Adrian Kamiński. Indywidualnie Kamiński na 100 metrów był piąty (11,09 s)

W zawodach tych startowała także Beata Trzonkowska w Prefbetu Śniadowo Łomża, która w kuli uplasowała się na drugim miejscu - 13,62 m.