Debiut Portugalczyka i wygrana SBR Dojlid Białystok w Zamościu do zera

Asuka Machi wygrał  z byłym zawodnikiem SBR Dojlid Tomaszem Lewandowskim.
Asuka Machi wygrał z byłym zawodnikiem SBR Dojlid Tomaszem Lewandowskim. SBR Dojlidy Białystok
Po dwóch porażkach z mistrzem Polski z Grodziska Mazowieckiego i wicemistrza z Działdowa drużyna SBR Dojlidy Białystok sięgnęła po drugą wygraną w Lotto Superlidze. Białostocka drużyna pokonała na wyjeździe Akademię Zamojską Trefl Zamość 3:0. W naszej drużynie zadebiutował Portugalczyk Joao Monteiro.

Drużyna SBR Dojlidy Białystok wygrała w Zamościu 3:0, ale dwa spotkania rozstrzygnęły się po zaciętej pięciosetowej walce. W meczu otwarcia Damian Węderlich wygrał niespodziewanie z liderem zespołu gospodarzy, Koreańczykiem Jangwon Kimem. W decydującym, piątym secie Węderlich wygrał wygrał 6:4.

Jeszcze bardziej nerwowy był debiut Portugalczyka Joao Monteiro, który zmierzył się z Piotrem Chodorskim. Tenisista Akademii udowodnił już wielokrotnie, że potrafi wygrywać w zawodnikami z bardzo wysokim rankingiem – tym razem także niewiele mu zabrakło. Joao Monteiro obronił w czwartym secie piłkę meczową i po grze na przewagi doprowadził do remisu. W decydującym secie wygrał 6:3, dając Dojlidom dwupunktowe prowadzenie.

W trzecim spotkaniu meczu w Zamościu Asuka Machi wygrał z byłym zawodnikiem SBR Dojlid Tomaszem Lewandowskim.

Wygrywamy za trzy punkty z Zamościem, ale trzeba przyznać – było nerwowo. Damian sprawił niemałe zaskoczenie, zagrał świetny mecz i ograł naprawdę dobrego zawodnika. Joao Monteiro był wyraźnie zestresowany, w pierwszym secie ciężko było mu odnaleźć swoją grę. Przy wyniku 1:2 obronił meczówkę, a jego przeciwnik zepsuł potem serwis – mieliśmy sporo szczęścia. O pojedynek Asuki byłem akurat spokojny – wiedziałem, że jest od Tomka znacznie lepszy i nie powinien się pomylić.
Po czterech meczach mamy sześć punktów i plasujemy się w środku stawki. Biorąc pod uwagę drużyny z jakimi graliśmy, jestem zadowolony z tego wyniku. Teraz czeka nas miesiąc przerwy, który wykorzystamy na przygotowania – mówi menadżer klubu SBR Dojlidy Białystok, Piotr Anchim.

Akademia Zamojska Trefl Zamość – SBR Dojlidy Białystok 0:3
Jangwon Kim – Damian Węderlich 2:3 (3:11, 7:11, 12:10, 13:11, 4:6)
Piotr Chodorski – Joao Monteiro 2:3 (11:6, 4:11, 12:10, 10:12, 3:6)
Tomasz Lewandowski – Asuka Machi 0:3 (6:11, 3:11, 11:13)