Diana Sokołowska mistrzynią Polski

Diana Sokołowska
Diana Sokołowska A. Chomicz
Ostrowiec Świętokrzyski. Zaledwie 15-letnia pływaczka Juvenii Białystok zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski seniorek na 200 metrów stylem dowolnym.

Diana Sokołowska w finale popłynęła kapitalnie. Następną rywalkę wyprzedziła o ponad dwie sekundy. Białostoczanka uzyskała czas 2:02.11, o zaledwie 0,16 setnych gorszy od jej rekordu życiowego.

Złoty medal to nie wszystko. Diana swoim rezultatem wywalczyła minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów (15-16-letnich) i Mistrzostwa Świata Juniorów (15-17-letnich).

To na razie jedyny medal naszych pływaków. Występowali jednak w kilku finałach. Sokołowska była 4. na 50 m dowolnym, również na 4. pozycji finiszował na 50 m klasycznym Piotr Safrończyk (Juvenia). 6. w finale na 50 m dowolnym był Daniel Rzadkowski (Olimpijczyk Suwałki). Daniel także zdobył minimum na ME juniorów.

Dziś późnym popołudniem w finale "A" na 200 m stylem klasycznym popłynie Bartosz Zarzecki z ATP Augustów.