Dookoła Kraju Basków. Hermans wygrał trzeci etap, Kwiatkowski daleko

Zbigniew Czyż
Villar Lopez PAP/EPA
Słoweniec Primoz Roglic z ekipy Bora-hansgrohe miał wypadek około 40 km przed metą trzeciego etapu wyścigu kolarskiego dookoła Kraju Basków z Etzepeleta do Altsasu (190,9 km), ale utrzymał prowadzenie w łącznej klasyfikacji. W środę wygrał Belg Quinten Hermans z Alpecin-Deceuninck.

Roglic po upadku miał zdartą skórę na prawej nodze i ręce. Ostatecznie Słoweniec ukonczył trzeci etap na 18. miejscu i udał się do szpitala na badania.

Na finiszu najlepszy okazał się Hermans, który na najdłuższym etapie wyścigu triumfował czasem 4:40.59. Za nim uplasowali się Włoch Edoardo Zamanini (Bahrain - Victorious) i Hiszpan Alex Aranburu Deba z ekipy Movistar.

Jadący w peletonie Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) zajął 56. miejsce, a 159. Łukasz Owsian (Arkea - B&B Hotels) stracił 14 minut i 36 sekund do zwycięzcy.

Roglic czasem 8:36.01 prowadzi po trzech etapach. Wiceliderem ze stratą siedmiu sekund jest Belg Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step). Kwiatkowski traci do lidera 52 sekundy i spadł na 30. pozycję.

W czwartek podczas czwartego etapu kolarze będą mieli do pokonania 159 km z Etxarri Aranatz do Legutio. Wyścig zakończy się w sobotę w Eibar.

Wyniki 3. etapu, Etzepeleta – Altsasu (190,9 km)