Druga wygrana w II lidze piłkarzy ręcznych Bestiosu Białystok

Bestios Białystok pierwszy raz w sezonie zdobył komplet punktów
Bestios Białystok pierwszy raz w sezonie zdobył komplet punktów Wojciech Wojtkielewicz
Drugą wygraną w rozgrywkach II ligi zanotował Bestios Białystok, który wygrał 33:30 na wyjeździe z AZS AWF Warszawa.

W 13 minucie spotkania białostoczanie mieli już trzy trafienia przewagi (10:7). Niestety słabsza końcówka tej części gry sprawiła, że to gospodarze schodząc na przerwę wygrywali 17:15. W 38 minucie Bestios przegrywał 19:20 i wtedy nastąpił przełom. Podopieczni Mateusza Antolaka zdobyli pięć bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 24:20. Takiej przewagi gospodarze już nie potrafili odrobić i Bestios pierwszy raz w sezonie zdobył komplet punktów. Wcześniej białostoczanom udało się pokonać po rzutach karnych SPR Nowe Piekuty.

Natomiast SPR Nowe Piekuty w tej kolejce wyjątkowo rozegrał swój mecz w Siemiatyczach. Spotkanie z Trójką Ostrołęka uświetniło uroczystości związane z obchodami 60-lecia piłki ręcznej w Siemiatyczach. Niestety, po wyrównanej walce SPR przegrał 22:23 z wyżej notowanym rywalem. Jeszcze na trzy minuty przed końcową syreną Trójka wygrywała tylko 22:21, ale utrzymała tę skromna przewagę do końca spotkania.

Z kolei Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka wyjazdowy mecz z tej kolejki z Olimpią Biała Podlaska rozegra w środę.

AZS AWF Warszawa - Bestios Białystok 30:33 (17:15)
Bestios:
Paweł Dyśko, Patryk Niesterowicz - Przemysław Kalinowski 8, Wojciech Stec 7, Adam Gawza 6, Damian Kowalczuk 5, Łukasz Płoński 3, Valery Hastsilovich 2, Patrycjusz Jaskurzyński 1, Mateusz Puchalski 1.

SPR Nowe Piekuty - Trójka Ostrołęka 22:23 (9:12)
SPR:
Krystian Niemyjski, Sebastian Roszkowski - Marcin Piekutowski 8, Karol Pruszyński 6, Rafał Kostro 3, Łukasz Daciuk 2, Arkadiusz Gumieniak 2, Mateusz Krassowski 1, Mariusz Jankowski, Piotr Brzozowski.

Pauza: ROKiS Radzymin. Mecz Olimpia Biała Podlaska - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka zostanie rozegrany w środę (27. 11).