Koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok po raz drugi pokonały Basket Hills Bielsko-Biała i zagrają w ćwierćfinale II ligi Urszula Łobaczewska
Po raz drugi koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok pokonali Basket Hills Bielsko-Biała i awansowali do ćwierćfinału II ligi. W Białymstoku podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego rozbili rywali 83:53. W pierwszym meczu było 86:81 dla Żubrów.

Hala Uniwersytetu w Białymstoku wypełniona została w sobotę do ostatniego wolnego miejsca. To dowód na to, jak basket jest popularny w naszym mieście i jak duże jest pragnienie kibiców, by białostoccy koszykarze nawiązali do wspaniałych tradycji koszykówki w stolicy województwa podlaskiego i powrócili do I ligi, a w przyszłości może i na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce.

W sobotę białostoczanie wykonali mały kroczek, by awansować do I ligi pokonując u siebie po raz drugi Basket Hills Bielsko-Biała i awansując do ćwierćfinału II ligi.

Pierwsza kwarta zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy z rzędu zdobyli 11 punktów. Niestety, w końcówce stracili swoją przewagę i goście na drugą kwartę wyszli wygrywając 18:17.

Ale to co zrobili gospodarze w drugich 10 minut to majstersztyk. Postawili prawdziwą tamę w obronie pozwalając koszykarzom z Bielsko-Białej na zdobycie zaledwie dwóch punktów. Kibice zaś wiwatowali, gdy Jan Malesa i koledzy co raz to dziurawili kosz rywali. Drugą kwartę podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego wygrali 23:2 i do przerwy Żubry prowadziły 40:20.

W kolejnych kwartach białostoczanie nie pozwolili rywalom na dużo i pewnie wygrali 85:53.

W ćwierćfinale drugiej białostoccy koszykarze zagrają z ŁKS Coolpack Łódź. Najbliższy rywale Żubrów w II rundzie dwukrotnie pokonali Zetkama Doral Nysa Kłodzkol.

Enea Żubry Chorten Białystok - Basket Hills Bielsko-Biała 83:53 (17:18, 23:2, 23:15, 20:18).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 18, Krystian Tyszka 5, Karol Obarek 6, Arkadiusz Zabielski 7, Jan Malesa 21, Maciej Bębeniec 5, Jakub Wićeko, Hubert Wyszkowski 6, Bartosz Strażewicz 4, Tomasz Deja 4, Mikołaj Styczeń 4, Paweł Trypus 3.