Ełk. Seat uderzył w dwa auta i latarnię. Kierowca był...

  Ełk. Seat uderzył w dwa auta i latarnię. Kierowca był nieprzytomny (zdjęcia)

  dd

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ełk. Seat uderzył w dwa auta i latarnię. Kierowca był nieprzytomny (zdjęcia)
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©KPP Ełk

  Policjant po służbie ruszył na ratunek.
  Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 11- ej na ulicy Fryderyka Chopina w Ełku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna kierujący seatem z niewyjaśnionych przyczyn gwałtownie zjechał na prawe pobocze drogi uderzając w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy.

  Zobacz galerię

  W wyniku uderzenia seat odbił się od aut, zjechał na przeciwległy pas jezdni i po przejechaniu około 40 metrów uderzył w uliczną latarnię.
  Na wydarzenie natychmiast zareagowali przechodnie, którzy otworzyli drzwi do pojazdu. Widząc to zdarzenie na miejsce przybył też policjant KPP w Ełku aktualnie będący w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz wsiadł do
  samochodu na miejsce pasażera i już w samochodzie sprawdził czynności życiowe kierowcy, a następnie wraz z drugim przybyłym na miejsce policjantem wyciągnęli mężczyznę z auta i ułożyli go w pozycji bezpiecznej.

  Ponieważ poszkodowany nie dawał oznak życia, policjanci rozpoczęli masaż serca walcząc o przywrócenie funkcji życiowych 63 – latka. Reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia, która przejęła czynności ratownicze. Nieprzytomny mieszkaniec Ełku został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy medycznej.

  Na tym etapie czynności, trudne jest jednoznaczne rozstrzygnięcie przyczyny wypadku, jednak z jego okoliczności można wnioskować, że kierujący seatem mógł stracić przytomność co oczywiście skutkowało brakiem kontroli nad kierowanym przez niego samochodem. W konsekwencji doprowadziło do dalszych obrażeń poszkodowanego. W takich sytuacjach krótki czas od ustania funkcji życiowych u poszkodowanego do podjęcia pierwszych czynności ratunkowych, zdecydowanie zwiększa szanse na jego przeżycie lub wręcz warunkuje uratowanie ludzkiego życia.

  FLESZ DNI WOLNE 2019


  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo